Kultura 7 sty 2021 | Redaktor
Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym

mat. MOB

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza dzieci i młodzież do zabaw ze sztuką, wyjątkowo online. Przygotowano karty „ Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki - dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w Muzeum.

- Mamy zimę, więc we wszystkich pracach biorący udział w zabawie odnajdą i być może odczują siarczysty mróz, miękki śnieg, graficzne wyciszenie oraz zaskakujące kolory – zaprasza Dominika Lewandowicz z MOB.

Podczas ferii, na łamach kart, uczestnicy zabaw dowiedzą się w jaki sposób używając różnego rodzaju plam, linii, tworzył prace Leon Wyczółkowski. Czym jest technika lawowania i dlaczego nie potrzebujemy używać w niej prawdziwej lawy.

Będzie można zobaczyć ile oddechu jest w pracach Tymona Niesiołowskiego i jak tworzył perspektywę powietrzną. Jak „planował” rozłożenie barw i detali aby stworzyć górski krajobraz.

Kolejną ciekawostką bedzie odkrycie postaci kolędników w pracy Piotra Wolińskiego i  zrobienie przedziwnej maski.

W dziele Stefana Filipkiewicza, uczestnicy niczym naukowcy wezmą „pod lupę”, i bedą analizować skąd się bierze tęczowy śnieg i w jaki sposób artysta stworzył tak wiele kolorowych bieli.

MOB zachęca do pobierania kart, kolekcjonowania i eksperymentowania. A w przyszłości do obejrzenia prac na żywo.

Karty działań publikowane będą na portalach społecznościowych oraz stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl i przygotowane do bezpłatnego pobrania we wtorki i czwartki w dniach: 7, 12 i 14 stycznia.

mat. MOB, zmiany red. ak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor