Kultura 16 cze 2020 | mk
Napisz list, może trafi na antenę? Konkurs KPCK

fot. ilustracyjna, Pixabay

Do pisania „Listów z domu” zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Najlepsze prace będę czytane przez zawodowych aktorów m.in. w Polskim Radiu PiK.

Celem konkursu jest udokumentowanie codzienności, zachodzących w niej zmian i emocji związanych z pandemią koronawirusa. „Doznawanie lęku i niepewności miesza się z tęsknotą za normalnością. Wszyscy doświadczamy pewnego rodzaju straty i mierzymy się z nową rzeczywistością” - piszą organizatorzy. „(...) wymuszone odosobnienie niesie nieznane dotąd uczucia, pojawia się refleksja nad tym, co się wydarza. Oddaliliśmy się od siebie fizycznie, zamknęliśmy w domach-schronach. Przejście z »trybu przetrwania«  do »trybu rozwoju« pełnego nadziei i szukania rozwiązań dla nowych sytuacji zdaje się nieść empatia – bycie przy drugiej osobie i jej uczuciach z pełną uwagą, ale również bycie blisko samego siebie” - dodają.

O codzienności, przeżyciach uczestnicy konkursu mają opowiedzieć w liście adresowanym do dowolnej osoby - również np. do samego siebie. W konkursie wyodrębnione dwie kategorie wiekowe: od 16 do 26 roku życia i powyżej tej cezury. List powinien mieć od jednej do trzech stron znormalizowanego maszynopisu. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie KPKC, w zakładce „literatura”.

Autorzy prac wybranych przez jury będą czytane przez bydgoskich aktorów na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw i na kanale YouTube KPCK. Zostaną też udostępnione w sieci w formie podcastów. Listy  należy nadsyłać do 30 czerwca 2020 roku na adres email: emilia.malczyk@kpck.pl.

mk Autor