Kultura 22 wrz 2022 | Grzegorz Dudziński
Przeboje anglosaskie w bydgoskiej Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

X Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy”, koncert laureatów, 18 października 2020 r./fot. Anna Kopeć

W sobotę (24 września) o godz. 18.00 w bydgoskiej „Światłowni” ( ul. Świętej Trójcy 15) wystąpi niewidome rozśpiewane małżeństwo Zuzanny i Roka Mulców. Artyści zaproszą nas w świat muzyki anglosaskiej. W taki właśnie sposób chcą opowiedzieć o początkach swojego płomiennego związku i pokazać kolejne artystyczna oblicze.

Kiedy Zuzanna i Rok Mulec mieli okazję poznać się bliżej na obozie wakacyjnym, trudno było stwierdzić, czy ich relacja ma szansę przerodzić się w coś trwałego. Pierwsze miesiące ich związku, które przeżyli głównie na odległość, na długo zapisały się w ich pamięci. Porozumiewali się wtedy wyłącznie po angielsku, bo po pierwsze był to jedyny język, jaki oboje znali, a po drugie każde z nich uznaje się za anglofila.

Postanowili zatem, że ich czwarty koncert z cyklu nagroda tajnego jurora XI Festiwalu Widzących Duszą - Muzyka Otwiera Oczy wybrzmi pod hasłem przebojów anglosaskich. Niektóre piosenki nawiązują do początków lub dalszych etapów relacji młodego małżeństwa, pozostałe natomiast opowiadają o innych, niemniej ważnych aspektach życia ludzkiego. Jak zwykle, Zuzanna i Rok będą balansować pomiędzy stylami muzycznymi, tak aby piosenki pasowały do głosów i osobowości, a także zadowoliły widzów o różnych gustach.

 

Grzegorz Dudziński

Grzegorz Dudziński Autor

Dziennikarz z dwudziestoletnim stażem pracy w gazetach ogólnopolskich, absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, laureat nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „wybitne osiągnięcia dziennikarskie”.