Kultura 22 cze 13:49 | Redaktor
Wielkie radiowe święto w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Rekordowa ilość prac z całej Polski wpłynęła na 13. edycję Konkursu Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK”. Pula nagród w tym roku wynosi ponad 50 tysięcy złotych.

Konkurs organizowany przez Polskie Radio PiK na stałe wpisał się kalendarz imprez pielęgnujących dziennikarskie treści najwyższej jakości. W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych stał się jedną z najważniejszych marek w świecie radiowym.

- Ideą Konkursu jest wykorzystywanie nowatorskich i oryginalnych form ekspresji w realizowanych utworach, aby jak najpełniej wyrazić indywidualny, autorski aspekt dzieła – podkreśla Jolanta Kuligowska-Roszak, Prezes Polskiego Radia PiK. - Od lat nasz konkurs skupia najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej.

W ramach Konkursu organizowane są także Warsztaty Sztuki Radiowej , to niezwykle ceniona przez twórców forma wymiany doświadczeń i oceny ich artystycznych poszukiwań. – Śmiało mogę powiedzieć, że jest to doroczne święto radia – podkreśla Prezes Jolanta Kuligowska-Roszak.

13. edycja konkursu „Grand PiK” cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem twórców. Zgłoszono rekordową ilość 41 prac z całej Polski. Są wśród nich reportaże, słuchowiska i to, co wyróżnia ten konkurs - utwory na styku formy.

Impreza rozpocznie się 22 czerwca. Do Bydgoszczy zjadą reprezentanci 16 rozgłośni regionalnych i producenci niezwiązani z radiofonią publiczną.

- Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 25 czerwca w bydgoskiej Operze Nova – zaprasza Prezes Jolanta Kuligowska-Roszak.– Będzie transmitowana przez rozgłośnie regionalne, a uświetni ją występ zespołu Raz, Dwa, Trzy.

Trzynastej odsłonie konkursu głównego towarzyszy, organizowany po raz trzeci, „Akademicki Grand PiK” dla studentów kierunków dziennikarskich oraz konkurs dla słuchaczy i internautów na najciekawszy utwór tegorocznego „Grand PiKa”.

Więcej informacji na www.radiopik.pl, www.grandpik.pl.

 

 

materiały radia PiK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor