Kultura 14 kwi 2020 | Redaktor
Wiosna Wirtuali. Zobacz, co proponuje MCK w Bydgoszczy [PROGRAM]

Miejskie Centrum Kultury zaprasza m.in. na wirtualny spacer po Pałacu Starym w Ostromecku, printscreen ze strony https://newmediavr.com/

14 kwietnia zaczęła się Wiosna Wirtuali 2020, która ma zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury poprzez działalność w sieci. W programie przygotowanym przez MCK są koncerty, pokazy filmowe, spektakle teatralne, reportaże, interaktywne publikacje oraz wirtualne spacery i wystawy.

Od wtorku (14 kwietnia) Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy niemal codziennie będzie codziennie prezentowało wydarzenia, w których można wziąć udział, nie wychodząc z domu.

Placówka stawia na różnorodność i tym samym proponuje koncerty na żywo, pokazy filmowe (dokumentalne/animowane), spektakle teatralne (improwizowane/dla dzieci), telewizyjne reportaże, interaktywne wydania „Bydgoskiego Informatora Kulturalnego”, wirtualne wystawy w Galerii Wspólnej.

Na początek, we wtorek (14 kwietnia) MCK zaprosił na wirtualny spacer po Pałacu Starym w Ostromecku. „Przejść” można się nadal, za pośrednictwem strony fanpage'u Pałac Ostromecko i strony: https://newmediavr.com/ops/?fbclid=IwAR039qDNBC8uckqNHYKlzbI-gxjNQI_v26Sb6qsSaipe-KsQUhZLdGwVX9k.

To właśnie tutaj znajduje się Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. A. Szwalbego. 

printscreen,ops/?fbclid=IwAR039qDNBC8uckqNHYKlzbI-gxjNQI_v26Sb6qsSaipe-KsQUhZLdGwVX9k

– Ze względu na społeczną kwarantannę obowiązującą na terenie całego kraju, zmuszeni zostaliśmy zamknąć swe wrota dla uczestników kultury. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiliśmy naszą działalność. Przeciwnie! Od wielu tygodni w pocie czoła pracujemy nad tym, by przenieść ją do sieci, tworząc szereg działań on-line, które promować będziemy pod wspólnym szyldem Wiosna Wirtuali 2020 – informuje Miejskie Centrum Kultury. – Zostań w domu i spotkaj się z nami w sieci – to apel pracowników placówki.

Przez siedem tygodni MCK zaprezentuje ponad 20 wydarzeń, które będzie można śledzić na Facebooku, Instagramie, Twitterze, You Tubie, profilu głównym na FB – Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz za pośrednictwem strony www.

Najbliższe wydarzenia będą odbywały się o godzinie 10.00, wszystkie można śledzić na Facebooku:

Środa (15 kwietnia) – fanpage Bydgoski Informator Kulturalny, druga odsłona cyfrowego wydania BiK-u

Czwartek (16 kwietnia) – fanapage Barka Lemara, kolejny odcinek reportażu „Legendy Szyperskie”

Piątek (17 kwietnia) – fanapage Pałac Ostromecko, dokumentalny cykl A. Gajewskiego „Biuro Rzeczy Zamyślonych”

Niedziela (19 kwietnia) –  fanpage Animocje, Małe Wirtualne Animocje

Niedziela (19 kwietnia) –  fanapage Barka Lemara, AKCJA – KREACJA na Urodziny Miasta

kp, red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor