Kultura 16 lut 13:38 | mk
Wraz z dawnym APK do przeszłości odszedł mural [ARCHIWUM]

Tak wyglądała praca nad muralem „Wake up”, lipiec 2017 roku/fot. Maczu (archiwum)

Na początku lutego wyburzono budynek Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi. Jedną ze ścian zdobił mural „Wake up”, którego współtwórcą był bydgoski artysta, Bartek Bujanowski.

Mural powstał w 2017 roku, w ramach festiwalu „Bite-Art”. Autorzy - drugim twórcą malowidła jest Bartek Świątecki) sami wybrali lokalizację, a Wyższa Szkoła Gospodarki zgodziła się na współpracę.

 - Staraliśmy się, żeby za muralem szło konkretne przesłanie, żeby to nie była kolejna abstrakcja, tylko coś czytelnego dla większości zwykłych odbiorców, którzy na przykład będą stali w korku – spojrzą i może przez chwilę o tym pomyślą - mówił w rozmowie z nami Bartek Bujanowski.

Obalona ściana. Jeden z moich ulubionych murali w moim rodzinnym mieście - napisał na Facebooku po wyburzeniach.

fot. Maczu, archiwum

Rozmowę o ścianie „Wake up” i sztuce tworzenia murali przypominamy tutaj:

Murale powinny nieść przesłanie [ROZMOWA]

Wyburzenia przy ul. Królowej Jadwigi to wstęp do rozbudowy kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Akademicka Przestrzeń Kulturalna - obecnie Kreatywna - wraz z Muzeum Fotografii została przeniesiona do budynku przy ul. Karpackiej 52. Poza nowymi przestrzeniami dla uczelni, nad Brdą powstaną również apartamentowce, wybudowane przed Budlex.

Czytaj także: Osiedle Urzecze. Tak zmieni się centrum nad Brdą [WIZUALIZACJE]

mk Autor