Kultura 15 lis 18:11 | Redaktor
Wydział Wokalno-Aktorski AMFN świętował 40-lecie

fot. Adam Kujawski, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy/Facebook

Słynne fragmenty oper, operetek i musicali zabrzmiały w niedzielę (14 listopada) podczas koncertu z okazji jubileuszu Wydziału WA bydgoskiej Akademii Muzycznej. W Operze Nova zaśpiewali pedagodzy, absolwenci i studenci, z towarzyszeniem orkiestry oraz chórów.

Obchodzący 40-lecie Wydział Wokalno-Aktorski „stanowi zaplecze naukowo-dydaktyczne i kuźnię kadr dla sukcesów Opery Nova oraz przedsięwzięć wokalnych organizowanych przez Filharmonię Pomorską i inne instytucje kultury w województwie kujawsko-pomorskim, a także na scenach polskich i zagranicznych” - podkreśla Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego.

W koncercie zatytułowanym „Ten zegar stary...” wzięli udział nauczyciele akademiccy i ich wychowankowie. „(…) ideę główną stanowi prezentacja więzi łączącej pokolenia wykładowców i absolwentów Wydziału” - czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Solistom towarzyszyła orkiestra Opery Nova pod batutą dyrektora Opery Nova dra Macieja Figasa i prodziekana Wydziału prof. dra hab. Piotra Wajraka, Chór Opery Nova przygotowany przez Henryka Wierzchonia oraz Chór Akademicki AMFN przygotowany przez Renatę Szerafin-Wójtowicz i Monikę Wilkiewicz.

Koncert był zwieńczeniem obchodów 40-lecia powołania Wydziału, przypadającego na rok akademicki 2020/2021.

Zdjęcia: Adam Kujawski, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy/Facebook

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor