Kultura 4 lip 2019 | Redaktor
Ziemia Bydgoska zatańczy z przyjaciółmi z Brazylii. Wielki koncert przed filharmonią

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, Koncert patriotyczny na Święto Niepodległości, 10 listopada 2018 r./fot. Anna Kopeć

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” zaprasza w poniedziałek (15 lipca) na plenerowy koncert „Bom Dia Polsko”. W programie folklor polski i brazylijski.

Podczas koncertu bydgoska publiczność będzie miala okazję podziwiać śpiewy i tańce polonijnych zespołów z Brazylii. Wystąpią „Wisła” z Kurytyby, „Karolinka” z Sao Mateus Do Sul oraz gospodarze - Ziemia Bydgoska.

Artystyczne widowisko odbędzie się w poniedziałek (15 lipca) o godz. 19.00 na placu przed Filharmonią Pomorską przy muzycznej fontannie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

Bydgoski zespół w 2016 roku gościł w Ameryce Południowej. Wówczas grupa wyjechała w ramach programu „Współpraca z Polonią i Polakami”, realizując projekt „Kto Ty jesteś? ...Polak mały”, podczas którego zespół promował polską kulturę, a przede wszystkim region kujawsko-pomorski w stolicy brazylijskiej Polonii, w Kurytybie. Wspólne koncertowanie, polskie tańce, muzyka i śpiew przyczyniły się do integracji środowisk polonijnych.

Warto dodać, że jeden z tancerzy zespołu, Lucas Moura, pochodzi z Brazyli, a podczas koncertu „Bom Dia Polsko” zatańczy zarówno z „Ziemią”, jak też swoimi przyjaciółmi z „Wisły”. 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor