Premier Morawiecki z Jarosławem Kaczyńskim lecą dziś do Kijowa

kd | 15 mar 08:55 Mateusz Morawiecki oraz wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janšą udają się dziś do Kijowa jako reprezentanci Rady Europejskiej na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem -...

Z modlitwą o pokój w czas wojny. Wysłannik papieża Franciszka wśród uchodźców we Lwowie

Redaktor | 11 mar 13:57 Kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, w środę (9 marca) spotkał się z uchodźcami wojennymi, którzy mieszkają w przystosowanych naprędce pomieszczeniach katechetycznych parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Kardynał wraz z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim odprawił Mszę św., w której uczestniczyli uchodźcy i opiekujący się nimi wolontariusze.

Sejm przyjął Ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy

mk | 10 mar 08:55 Między innymi legalny pobyt uchodźców w Polsce przez 18 miesięcy i wsparcie do osób, które przyjęły ich w swoich domach gwarantuje uchwalona w środę (9 marca) Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Za jej przyjęciem zagłosowało 439 posłów, przeciw było 12, od głosu wstrzymało się trzech.

PILNE! Rosja zajęła największą elektrownię atomową w Europie

kd | 4 mar 08:51 W nocy doszło do ataku na elektrownię jądrową w Zaporożu. Jak poinformowała strona ukraińska, nie doszło do zwiększonego promieniowania. Rano Ukraiński Państwowy Inspektorat Regulacji Energetyki Jądrowej przekazał, że elektrownia została zajęta przez rosyjskie siły wojskowe.