PILNE! Rosja zajęła największą elektrownię atomową w Europie

kd | 4 mar 2022 W nocy doszło do ataku na elektrownię jądrową w Zaporożu. Jak poinformowała strona ukraińska, nie doszło do zwiększonego promieniowania. Rano Ukraiński Państwowy Inspektorat Regulacji Energetyki Jądrowej przekazał, że elektrownia została zajęta przez rosyjskie siły wojskowe.

Organizujesz zbiórki dla Ukrainy - ważny komunikat

kd | 1 mar 2022 W związku z coraz trudniejszą sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej wszyscy organizatorzy zbiórek proszeni są o niezwłoczne dostarczenie darów do BCTW przy ul. Gdańskiej 183 - przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Piąty dzień wojny oczami księdza z lwowskiej parafii

kd | 1 mar 2022 - W poniedziałek wieczorem Msza, po niej katecheza, chyba jedyna w czasie wojny na Ukrainie. 12 osób. Potem zawożę do domu, bo o 22.00 „godzina komendandska”, czyli godzina policyjna- opisuje piąty dzień wojny we Lwowie ksiądz Grzegorz Draus z parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. W parafii schronienie znajdują osoby uciekające przed konfliktem, m.in. będące w drodze do Polski.

Lwowska parafia św. Jana Pawła II potrzebuje pomocy. Jest oazą w drodze do Polski

kd | 28 lut 2022 - Lwów teraz jest miastem mniej niebezpiecznym niż inne. Są alarmy lotnicze, dzięki Bogu nie było bombardowań. Przyjmujemy we Lwowie uchodźców przemieszczających się na granicę. Pierwsi przybyli w drugim dniu wojny, w piątek. Od piątku do niedzieli przewinęło się przez parafialne pomieszczenia 60 osób, w tym 35 dzieci. Nocowali, jedli - opisuje sytuację ks. Grzegorz Draus z...