Polska i Świat 6 paź 2020 | Jarosław Aleksander
Wody Polskie alarmują! Kolejna fala ścieków płynie w kierunku Bydgoszczy

fot. JT/arch.

Wody Polskie alarmują. Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji znów zrzuca ścieki do Wisły. Tłumaczy się opadami deszczu!

Rzecznik MPWiK z Warszawy, spółki odpowiedzialnej za stołeczne ścieki potwierdził informację Wód Polskich. Warszawa znów zatruwa masowo Wisłę.

 

Do Wisły są zrzucane nieoczyszczone ścieki - powiedział rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel. Poinformował, że nieczystości zostały skierowane bezpośrednio do rzeki po ulewach, które przeszły w poniedziałek nad Warszawą.

 

Rzecznik MPWiK odpowiada na Twitterze:

 

Deszcz nawalny (miejscami w ciągu 1h spadło 35 l/m2) i ogromna ilość śmieci w kanalizacji spowodowały przerwę w pracy tymczasowego układu przesyłowego. Zgodnie z procedurą zadziałał przelew burzowy. Jednocześnie pracujemy nad udrożnieniem zapchanych instalacji i ozonujemy ścieki #czajka – napisał Marek Smółka.

 

Nie przyznano się bezpośrednio do zrzutu ścieków a jedynie do awarii pomp. Niestety efekt awarii pomp to również zrzuty nieczystości.

 

Tymczasowo trudno określić skalę zrzutu ale podczas poprzednich awarii według obliczeń Wód Polskich do Wisły trafiało ponad 310 000 m sześciennych nieczystości.

 

W ciągu kilkudziesięciu godzin ścieki dotrą do Bydgoszczy.

 

 

 

 

Na podstawie: Wody Polskie/Twitter.com

 

 

 

 

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz