Polska i Świat 30 cze 16:06 | kd
Putin mówi o III wojnie światowej: Nikt nie wygra z Rosją

Władimir Putin

W trakcie videokonferencji Władimir Putin odniósł się do niedawnego incydentu z udziałem brytyjskiego okrętu, który w jego ocenie miał naruszyć rosyjskie wody terytorialne. Mówiąc o możliwym konflikcie zbrojnym powiedział, że żadne z państw nie jest w stanie wygrać z Rosją.

Na corocznej telekonferencji z obywatelami Rosji Władimir Putin ze studia odpowiadał na pytania, których napłynęło niemal 2 miliony. Jednak jak się okazało pytania co sugerowano nie były zadawane na żywo. 

Oprócz kwestii pandemii koronawirusa, gdzie Putin przyznał, ze zaszczepił się rosyjską szczepionką Sputnik V dużo pytań koncentrowało się wokół niedawnego incydentu z brytyjskim okrętem, który zbliżył się do Krymu.

Czytaj też: Putin opublikował w USA artykuł. Wg. niego Polska parła do konfliktu, a ZSRR był aniołem pokoju

Putin odpowiadał, ze rosjanie doskonale zdawali sobie sprawę, ze jest próba wysondowania reakcji i namierzenie celów.  Całość brytyjskich działań została oceniona przez niego jako ewidentna prowokacja.

Jednym z pytań była możliwość wybuchu kolejenj wojny związanej właśnie brytyjskim działaniem.

Nawet, gdybyśmy zatopili ten okręt, to trudno sobie wyobrazić, że świat stanąłby na krawędzi trzeciej wojny światowej, dlatego, że ci, którzy to robią, wiedzą, że nie mogą wyjść z tej wojny jako zwycięzcy

– oświadczył.

 

 

 

Inf. PAP

kd Autor