Polska i Świat 18 wrz 2020 | kd
 Wyciek w chińskiej fabryce. Kilka tysięcy osób zakażonych

Po tym jak potwierdzono oficjalnie, że obecna pandemia koronawirusa rozpoczęła się w Chinach, opinia światowa zwraca szczególną uwagę na wydarzenia w państwie środka. Niestety doszło właśnie do kolejnej katastrofy.

Z chińskiej firmy farmaceutycznej nastąpił wyciek bakterii brucelozy. Jest to choroba przenoszona przez zwierzęta. Można się z nią zetknąć również pod nazwami gorączki maltańskiej lub śródziemnomorskiej.

Dotychczas zakażenie stwierdzono u 3245 mieszkańców Lanzhou, stolicy prowincji Gansu w Chinach. Kolejne 1401 osób otrzymało wstępnie pozytywne wyniki. Badaniu poddano blisko 22 tysiące mieszkańców z prawie 3 milionowego miasta.

Choroba ta wywołuje takie objawy jak bóle głowy, bóle mięśni, gorączkę i zmęczenie. Podczas gdy te mogą ustępować, niektóre z objawów mogą stać się przewlekłe lub trwałe, jak np. zapalenie stawów lub obrzęk niektórych narządów.

Podczas produkcji szczepionek dla zwierząt w fabryce stosowano przeterminowane środki dezynfekujące i odkażające, przez co nie wszystkie bakterie zostały wyeliminowane z gazów.

 

 

Inf. Focus.pl

kd Autor