Polska i Świat 23 wrz 2020 | Krzysztof Drozdowski
Znamy warunki, jakie PiS postawił koalicjantom

fot. flickr

Znamy warunki jakie prezes Jarosław Kaczyński postawił koalicjantom Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobry oraz Porozumieniu Jarosława Gowina.

Poparcie dla tzw. ustawy bezkarnościowej oraz nowelizacji przepisów o ochronie zwierząt, koniec wojny ideologicznej i animozji personalnych na linii Ziobro-Morawiecki oraz pomóc w odrzuceniu ewentualnego weta prezydenckiego. To główne warunki, które Jarosław Kaczyński postawił swoim koalicjantom.

- Po poprawkach ustawa "bezkarnościowa" jest do przyjęcia. W przyszłości, ci co narozrabiali, i tak odpowiedzą. Jeśli chodzi o futerka, może być tak, że Platforma przyjmie trzy poprawki, których chcieliśmy - powiedział bliski współpracownik Jarosława Gowina.

Gowinowcy mają również pomóc przy przepychaniu ustawy w Sejmie, jesli dojdzie do veta prezydenta. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel jest jednak jak sam mówi spokojny o decyzję Andrzeja Dudy.

Jarosław Kaczyński w rządzie

Rozważany jest również wariant w którym Jarosław Kaczyński znalazłby się w rządzie po jego rekonstrukcji. Prezes PiS miałby tym samym stać się rozjemcą pomiędzy Zbigniewem Ziobrą a premierem Morawieckim. Taki wariant jest oczekiwany przez wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Zwłaszcza że decyzje co do konkretnych nazwisk nadal nie zapadły. 

 

Inf. Interia.pl

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.