112 12 sie 2020 | Jarosław Aleksander
Szokujące odkrycie w bloku. Fabryka fałszywych leków

fot. cbsp.policja.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji ujęło mężczyznę poszukiwanego listami gończym za oszusta. Podczas przeszukania w jego domu odkryto prawdziwą fabrykę fałszywych leków.

28-latek był poszukiwany od 5 lat. Dwa listy gończe wystawiono po odkryciu jego przestępstw internetowych dokonywanych na terenie całego kraju. Po wejściu do jego mieszkania okazało się, że przestępczy proceder stał się jego źródłem utrzymania a działalność mocno rozwinęła.

 

W domu zatrzymanego ujawniono pseudo-hurtownię farmaceutyczną. Środki jakie zabezpieczono miały być lekami na receptę, preparatami odchudzającymi, sterydami anabolicznymi i innymi substancjami o „gwarantowanej” skuteczności.

 

Przez internet oferował m.in. leki, które zazwyczaj są dostępne na recepty, a także sterydy i inne środki o deklarowanym działaniu zdrowotnym. Tabletki miały działać odchudzająco, anabolicznie, a nawet leczyć ciężkie choroby np. nowotwory, schorzenia wątroby lub krążenia – informuje oficer prasowy CBŚP.

 

Mężczyzna działał także jako lekarz i farmaceuta. Miał specjalną drukarkę do recept, wzory dokumentów, zbiór etykiet do leków a nawet hologramy które miały gwarantować brak fałszerstwa specyfików. Zatrzymania dokonano na terenie Warszawy.

 

Fałszywe leki były dystrybuowane w całym kraju. Zatrzymany rozprowadzał je przez internet. Trwa postępowanie policji pod nadzorem prokuratury w celu weryfikacji rozmiarów działalności i dotarcia do klientów przestępczej hurtowni.

 

Na podstawie: cbsp.policja.pl

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz