Nowe barbarzyństwo? [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 3 lis 2019 Niedawno rozmawiałem z wykładowcą jednej z katolickich uczelni w Polsce. Opowiadał mi, jak zmienia się argumentacja zwolenników aborcji, z którymi od czasu do czasu przychodzi mu dyskutować. Otóż jeszcze klika lat temu większość osób usiłujących obronić postawę, którą oni nazywają eufemistycznie „pro choice”, skupiała się na dowodzeniu, że nie ma ostatecznych...

Wszystkich Świętych na cmentarzu na Bielawkach [FOTORELACJA]

Redaktor | 2 lis 2019 W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (1 i 2 listopada) tradycyjnie zapalamy znicze i modlimy się przy grobach bliskich nam zmarłych. Tak piątkowa uroczystość przebiegała na cmentarzu parafii św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Jestem kimś, kto pyta. Wieczory filozoficzne w Martyrii

Redaktor | 16 paź 2019 Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” zaprasza na nowy cykl spotkań - raz w miesiącu odpowiedzi na fundamentalne pytania studenci i absolwenci będą szukać pod kierunkiem ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego, adiunkta w Instytucie Filozofii UKW w Bydgoszczy.

Modlitwa w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zaprasza Wiatrak

Redaktor | 15 paź 2019 W środę (16 października) - w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – Fundacja Wiatrak zaprasza do wspólnej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. „Czuwanie ze świętym Janem Pawłem II” poprowadzi zaprzyjaźniony z „Wiatrakiem” zespół muzyczny Umocnieni. 

Aniołowie ich w niebie zawsze widzą oblicze Ojca [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 29 wrz 2019 Dziś wprawdzie w zreformowanym kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta niedziela „w ciągu roku”, która znosi święto świętych archaniołów Michała Gabriela i Rafała.  W liturgii dawnej, przedsoborowej oraz w tej, która sprawowana jest do dziś na mocy motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI, święto św. Michała Archanioła 29 września jest świętem pierwszej klasy,...