Proboszcz Mieczysław Kozłowski pożegnał się z bydgoską Bazyliką

Marta Kocoń | 25 cze 2019 Po siedmiu latach posługi, a sześciu latach na urzędzie proboszcza, z parafianami w Bazylice św. Wincentego á Paulo pożegnał się ks. Mieczysław Kozłowski CM. Odchodzącego na emeryturę proboszcza w niedzielę (23 czerwca) żegnały liczne delegacje, a dziękczynnej Mszy świętej towarzyszyły łzy i oklaski.

Bój się Boga! [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 16 cze 2019 Ostatnim z siedmiu darów Ducha Świętego, o których poucza nas katechizm jest bojaźń Boża. Jak już wcześniej wspominaliśmy, dary Ducha Świętego są nadprzyrodzoną pomocą dla naszych cnót zarówno tych naturalnych, którymi są roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo, jak i tych Boskich, czyli wiary, nadziei i miłości. Są jakby wykończeniem, ostatnim „szlifem”...

Ze śpiewem, tańcem i modlitwą oczekiwali Ducha Świętego

Redaktor | 10 cze 2019 Noc siedmiu cudów – pod takim tytułem po raz kolejny odbyło się całonocne (8/9 czerwca) czuwanie w kościele duchaczy (al. Jana Pawła II 117). Księża oraz świeccy w ten sposób uczcili uroczystość zesłania Ducha Świętego.

Radni PiS wstawiają się za ks. Kneblewskim [WIDEO]

mk | 3 cze 2019 Videoblog, spotkania i inne rodzaje aktywności duszpasterskiej ks. Romana Kneblewskiego przywołują radni Prawa i Sprawiedliwości w liście do ks. biskupa Jana Tyrawy. Proszą i apelują, by mógł dalej pełnić funkcję proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Milczący Marsz Mężczyzn, a wcześniej adoracja

Redaktor | 29 maj 2019 Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej zaprasza na 24 godziny dla Pana (31 maja/1 czerwca) i Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Początek Marszu 1 czerwca nabożeństwem w kościele garnizonowym (rondo Bernardyńskie).

Król w koronie niewidzialnej [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 28 maj 2019 38 lat temu, 28 maja 1981 roku zmarł kardynał Stefan Wyszyński, arcybiskup gnieźnieński i warszawski, prymas Polski zwany Prymasem Tysiąclecia. Nazwał go tak Jan Paweł II, który w nawiązaniu do przygotowanych przezeń uroczystości milenium chrztu Polski, wypowiedział słynne słowa: „Takiego Ojca, pasterza i prymasa, Bóg daje raz na 1000 lat”.

Kościół będzie trwał i w Polsce, i w Europie [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 19 maj 2019 Ks. prof. Paweł Bortkiewicz przypomniał niedawno w Bydgoszczy mit grecki, w którym postać Europy była królewną tyryjską, córką Agenora, władcy Tyru. Zakochał się w niej Zeus. Aby ją zdobyć przybrał postać śnieżnobiałego byka. Tak długo igrał wokół Europy z łagodnością i delikatnością, aż usiadła ona na jego grzbiecie. Byk natychmiast zaczął z nią uciekać i...