Objawienia fatimskie niosą ze sobą nadzieję

Zofia Płachta | 13 maj 2020 Chociaż od objawień w portugalskiej Fatimie minęło już ponad sto lat, wciąż budzą one wiele emocji. Wydarzenia z 1917 odegrały niezwykłą rolę nie tylko w dziejach Kościoła, ale i polityki międzynarodowej.

103. rocznica objawień fatimskich. Uroczysty dzień w bydgoskiej parafii

Redaktor | 13 maj 2020 Jezus powiedział: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim” (Mt 18, 3-4). To właśnie do dzieci w Fatimie (Portugalia) przyszła Matka Boża.

Obraz Matki Bożej na jeziorze. Wyjątkowe miejsce kultu

Redaktor | 10 maj 2020 Kujawy to region o bardzo bogatej historii, który ponadto może poszczycić się różnymi atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich jest Ostrowąs – piękna wieś położona w gminie Aleksandrów Kujawski. Jej sercem jest Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw.

Nowoczesny sposób ewangelizacji. Uncharted razem z o. Adamem Szustakiem

Redaktor | 6 maj 2020 Ewangelizować to opowiadać o Jezusie Chrystusie, a także nauczać. Tutaj najważniejsze jest poznanie Jezusa. Ewangelizacja skierowana jest zarówno do osób niewierzących jak i wierzących, którzy nie mieli okazji, aby doświadczyć osobistej relacji z Wszechmogącym. Ojciec Adam Szustak postanowił ewangelizować poprzez granie w grę Uncharted 4.

Święty Józef dobrze rozumie problemy pracujących

Redaktor | 1 maj 2020 1 maja w Święto Pracy w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Robotnika (Rzemieśnika). Jest to patron ludzi pracujących, a także m.in. kobiet w ciąży, rodzin oraz dobrej śmierci. Ponadto jego imię noszą liczne zgromadzenia oraz stowarzyszenia. 

Wzmocnij ducha! Biblijna odpowiedź na epidemię

Redaktor | 19 kwi 2020 W obliczu cierpienia, jakiego w wyniku epidemii doświadcza cały właściwie współczesny świat, coraz głośniej brzmią pytania nie tylko o przyczyny, ale także o to, jak zachować wiarę w sytuacji, która wszystkich otwiera na zupełnie nowy wymiar rzeczywistości - pisze ks. Marcin Chrostowski.

Kapłani wynieśli krzyż przed Bazylikę

Redaktor | 10 kwi 2020 Elementem liturgii w Wielki Piątek jest adoracja krzyża. W tym roku, w związku z zagrożeniem koronawirusem i obostrzeniami, misjonarze ze Zgromadzenia św. Wincentego à Paulo wynieśli krzyż przed kościół i ogrodzili, by wierni mogli go uczcić z oddalenia.