Bydgoszcz przygotowuje się do beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

Redaktor | 24 sty 2020 7 czerwca tego roku w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia. Z tego powodu w bydgoskiej katedrze siódmego dnia każdego miesiąca odbywają się szczególne spotkania poświęcone kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, mające przygotować wiernych na jego beatyfikację.

W bazylice zabrzmią ukraińskie kolędy

Redaktor | 16 sty 2020 Kolędy stare i nowe w języku ukraińskim w sobotę (18 stycznia) wykonają odwiedzający Bydgoszcz grekokatoliccy klerycy. Świąteczny występ rozpocznie się o godz. 14.00 w Kaplicy Akademickiej Bazyliki św. Wincentego à Paulo.

Chwałą Boga jest człowiek żyjący! [NIEDZIELA]

Redaktor | 29 gru 2019 TVP Kultura pokazała w Boże Narodzenie film „Lion, droga do domu”. Jest to wzruszający australijsko – brytyjski obraz, będący adaptacją autobiograficznej książki „Daleko od domu”, autorstwa Saroo Brierleya.

Złoty i przemilczany jubileusz [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 30 lis 2019 W końcu listopada przypada pięćdziesiąta rocznica reformy liturgicznej - od adwentu 1969 roku wszedł w życie nowy Mszał, promulgowany przez papieża Pawła VI. Kto śledził pontyfikat Benedykta XVI, ten pamięta zapewne, że chciał on, by przeprowadzić „reformę reformy” - przypomina Maksymilian Powęski.

Duszpasterstwo Akademickie Źródło zaprasza na spotkania

Zofia Płachta | 20 lis 2019 W każdy wtorek o godzinie 19.00 w parafii MB Fatimskiej bydgoscy studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Źródło spotykają się, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, integrować się i wspólnie odkrywać wiarę.