Religia 19 sie 2020 | mk
Pobiegną do Maryi Jasnogórskiej. Trasa w 35 godzin

fot. ilustracyjna (Daniel Reche/Pexels)

Między innymi w intencji ustania pandemii wyruszą pątnicy Biegowej Pielgrzymki Akademickiej. Z Fordonu na Jasną Górę – bez przerw – dotrą w niecałe dwa dni.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę (22 sierpnia) w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy, o godz. 6.00. Wcześniej, o 5.30, zostanie odprawiona Msza święta w sali duszpasterstwa. – Po majowej rowerowej, lipcowej pieszej nadszedł czas, by w 35 godzin nieprzerwanie rotacyjnie pokonać dystans 320 kilometrów – przekazuje ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz akademicki. Uczestnicy będą zmieniać się co dziesięć kilometrów.

– Pątniczy trud pragniemy ofiarować w intencji wygaśnięcia pandemii, umocnienia wiary młodzieży naszej diecezji oraz nowych powołań do służby Bożej – tłumaczy kapłan.

Trasę będzie można śledzić na Facebooku, na stronie Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego Martyria. Na zakończenie, w niedzielę o 20.00, ks. Wachowski odprawi Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Z pielgrzymami będzie można łączyć się duchowo, za pośrednictwem kanału YouTube Jasnej Góry i telewizji Trwam (transmisja Apelu Jasnogórskiego).

Szczegóły dla zainteresowanych dołączeniem na stronie Martyrii na Facebooku. 

Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej, 21 lipca 2020 roku. Na zdjęciu Grupa Akademicka z przewodnikiem, ks. Piotrem Wachowski/fot. Anna Kopeć

Na podstawie: komunikat DA Martyria

mk Autor