Sport 12 gru 09:27 | Redaktor
6. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

fot. Karolina Boczek, Arkadiusz Matczyński

W sobotę, (9 grudnia) w Szkole Podstawowej w Przysieku odbył się 6. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Ponieważ to już grudzień, nie mogło zabraknąć więc elementów świątecznych.

Na starcie pojawiło się 125 zawodników, podtrzymana więc została tradycja ponad 100 zawodników na każdym turnieju tegorocznej edycji ligi. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że chcecie się bawić z nami i sprawia Wam to tyle radości. Wasza radość i tak ogromne uczestnictwo jest dla nas motorem napędowym do dalszego działania.

Gościliśmy w Przysieku już po raz drugi (pierwszy raz w poprzedniej edycji) i ponownie na zaproszenie Pani Dyrektor Agnieszki Bajdak i Prezesa Stowarzyszenia Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka Marcina Swaczyny. Były więc puchary za miejsca od I do III, poczęstunek dla rodziców i opiekunów. Dodatkowo szkoła otrzymała z rąk Marcina Swaczyny darowiznę w wysokości 1 tys. złotych.

Na rozpoczęciu turnieju była Dyrektor szkoły p. Agnieszka Bajdak, Marcin Swaczyna, organizator Arkadiusz Matczyński, Radne Gminy Zławieś Wielka: Teresa Sztuczka, Joanna Grabowska oraz Ewa Jeżewska oraz sędzia główny Mariusz Matczyński, sędzia rundowy Mateusz Budnik i Karolina Boczek odpowiedzialna za ewidencję wyników i zdjęcia.

Zwycięzcami  6 turnieju Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej zostali:

Klasy 1-3 SP i przedszkola

Paweł Kosecki z Katolickiej SP w Bydgoszczy, Jakub Osiński z SP w Łubiance, Wojciech Boniecki z SP w w Brzozówce
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5080760460509184/results

Klasy 4-6 SP

Adam Joachimiak z SP w Osielsku, Kasjan Hinczewski z SP w Złotorii oraz Wiktoria Laskowska z SP w Kowalewie
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5092495250685952/results

Klasy 7-8 SP i ponadpodstawowe

Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy, Tomasz Olchowy z VI LO w Bydgoszczy, Maria Górny z XV LO w Bydgoszczy
Wyniki: chessmanager.com/tournaments/5158328509399040/results\

Przypomnijmy, że liga istnieje dzięki wsparciu naszych sponsorów, partnerów i mecenasów:
Enea Operator - sponsor tytularny, JetWorld - tonery i tusze do drukarek - sponsor generalny, Solbet, Eximo Project, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, W7konsulting, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, Sklep Szachowy Caissa, Poligrafia Szczodrak, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Elżbieta Piniewska Przewodnicząca Sejmiku Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Powiat Toruński, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Ewa Kozanecka, Piotr Król, Mariusz Kałużny, Tomasz Lenz oraz media: Gazeta Pomorska, Tygodnik Bydgoski, Polskie Radio PiK, Radio Kuropatwa, TVP3 Bydgoszcz

Podziękowania kierujemy także do p. Markiewicz za wypisywanie dyplomów oraz dla Państwa Zadereckich za pomoc w transporcie!

Kolejny turniej już w nowym roku - 20 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Zapisy już rozpoczęte.

Czytaj także:

5 turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami

Relacja z 4 turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W Łubiance rozegrano 2. Turniej Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Oto relacja 

I turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej za nami

 


źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 
zdjęcia: Karolina Boczek, Arkadiusz Matczyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor