Sport 28 sie 2020 | Redaktor
Centaury Warszawa Młodzieżowym Mistrzem Polski U23

Centaury Warszawa wywalczyły po raz pierwszy w historii tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski do lat 23 podczas turnieju rozgrywanego w Osielsku. Broniący zdobytego przed rokiem złota zespół KWK Construction Dębów Osielsko tym razem musiał się zadowolić srebrnym medalem. Brąz przypadł Stali Kutno.

W przełożonym z czwartku (z powodu warunków atmosferycznych i związanego z tym opóźnienia) ostatnim meczu fazy grupowej KWK Construction Dęby pokonały 3:1 stołeczny zespół, choć na pałce zdecydowaną przewagę miały Centaury.

W ten sposób osielszczanie zakwalifikowali się do fazy finałowej i... już w niej prowadzili, ponieważ zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw zaliczany był wynik bezpośredniego starcia finalistów w fazie grupowej. Jednak w kolejnych dwóch meczach przewaga Centaurów nie podlegała już żadnej dyskusji i stołeczna drużyna, prowadzona przez trenerów Kamila Celiana i Marka Podgórskiego, zasłużenie wywalczyła mistrzostwo Polski, wygrywając finałową rywalizację 2-1.

Liderem Centaurów był Mikołaj Dąbrowski, dwukrotny zwycięski miotacz (średnia ERA 0,00 - ideał, 14 strajkautów) oraz czołowy pałkarz turnieju (średnia odbijania 0,500, 6 hitów, w tym 3B i 2x 2B, 7 asyst punktowych). Na sukces zapracowała solidnie cała drużyna, która zdobyła 34 obiegi (tracąc zaledwie 8) i wybiła 30 hitów - dwukrotnie więcej, niż pałkarze z Osielska i Kutna razem wzięci...

Dla "starszej młodzieży" KWK Construction Dębów Osielsko zamknął się pewien rozdział. Drużyna oparta na wyjątkowo bogatym i udanym naborze z rocznika 1997 regularnie zdobywała medale w kolejnych kategoriach wiekowych. Tegoroczny występ był jednak ostatnim - grupa ta przekroczy bowiem limit wieku najstarszej kategorii rozgrywek młodzieżowych.

Przed rokiem osielszczanie triumfowali w MMP U23, ale w tym roku zdecydowanie za słabo wypadli na pałce - tylko 10 hitów w turnieju i zdobyli swój trzeci srebrny medal tego czempionatu.

Wyniki:
Czwartek 27 sierpnia:
Stal Kutno - Centaury Warszawa 1:9
Miotacze: Winner - Mikołaj Dąbrowski (WAR), Loser - Wojciech Zagawa (KUT)
KWK Construction Dęby Osielsko - Stal Kutno 2:3
Miotacze: Winner - Radosław Jóźwiak (KUT), Loser - Radosław Zajda (OSI)
Piątek 28 sierpnia:
Centaury Warszawa - KWK Construction Dęby Osielsko 1:3
Miotacze: Winner - Łukasz Przybułek (OSI), Loser - Tadeusz Romanowski (WAR)
Centaury Warszawa - KWK Construction Dęby Osielsko 13:1 (6 r.)
Miotacze: Winner - Mikołaj Dąbrowski (WAR), Loser - Łukasz Przybułek (OSI)
KWK Construction Dęby Osielsko - Centaury Warszawa 3:11
Miotacze: Winner - Mateusz Szustek (WAR), Loser - Radosław Zajda (OSI)

Końcowa klasyfikacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23:
1. Centaury Warszawa
2. KWK Construction Dęby Osielsko
3. Stal Kutno

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor