Sport 10 lip 19:02 | ak
Enea Bydgoszcz Triathlon 2021 wystartował [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Jedna z większych triathlonowych imprez w Polsce odbywa się w ten weekend (10-11 lipca) w Bydgoszczy. W zawodach bierze udział 4,5 tys. zawodników profesjonalnych i amatorów. Na czas trwania imprezy niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu.

Zawody odbywają się w samym centrum miasta, a szybkie i widowiskowe trasy przyciągają coraz więcej uczestników i kibiców.

Zmagania odbywają się na  tradycyjnie rozgrywanych dystansach: 1/8 (475 m pływania, 21 km roweru, 5,5 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 42 km roweru i 10,8 km biegu) oraz 1/2 (1,9 km pływania, 82 km roweru i 22 km biegu). 

Oprócz rywalizacji indywidulanej, organizatorzy przygotowali także starty sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników. Po raz drugi w Bydgoszczy zagości również Puchar Świata w Quadrathlonie.

Kibice będą mogli też śledzić postępy zawodników na trasach w sieci. Aktualizowane na żywo wyniki będzie można sprawdzać na stronie internetowej wydarzenia www.BydgoszczTriathlon.pl.

Zawodom towarzyszy Food Truck Festiwal oraz targi Expo, na których prezentują się czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego. Druga edycja zawodów odbędzie się 28-29 sierpnia 2021 r.

 

ak Autor