Sport 15 mar 12:43 | ak
Floreciści z całej Polski rywalizowali w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

Zakończyły się indywidualne i drużynowe zmagania o tytuł Mistrza Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. W miniony weekend (13-14 marca) w bydgoskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile” Łuczniczka (ul. Toruńska 59) rywalizowali ze sobą zawodnicy z całej Polski.

Dziewczęta i chłopcy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: juniora (20 – 18 lat) i juniora młodszego (17 – 15 lat). W sobotnim turnieju indywidulanym startowało 168 osób z 20 klubów szermierczych. 

Mistrzowska impreza młodych florecistów w Łuczniczce [ZDJĘCIA]

Drużynowe zmagania o tytuł Mistrza Polski Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn odbyły się w niedzielę (14 marca). Wygrały zespoły UKS DE LA SALLE I GDAŃSK (dziewczęta) i AZS AWF Poznań (chłopcy). UKS MDK 5 Bydgoszcz zajął 7. pozycję (Szymon Mlicki, Kamil Tomeczek, Karol Kulski i Tymon Kowalski). 

Zawody zostały rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS oraz z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Turniej odbywał się bez udziału publiczności.

Wyniki:

Floret kobiet (13 drużyn)
1    UKS DE LA SALLE I GDAŃSK
JERZ Lena, KISIELEWSKA Alicja, KOŁODZIEJCZYK Malwina, WIERZCHOWSKA Barbara
2    AZS AWF POZNAŃ
LACHMAN Antonina, LISZKA Aleksandra, NOWAKOWSKA Aleksandra, WIECZOREK Aleksandra
3    UKS DE LA SALLE II
BESSMAN Julia, GRACZYK Julia, SZEMPLIŃSKA Natalia, SZMIT Laura
4    I UKS GDAŃSKA SZKOŁA SZERMIERKI 
DĘBICKA Oliwia, FUDALA Karolina, KAPAŁA Emilia, WOJTAS Hanna
5    WROCŁAWIANIE
ŁAWSKA Magdalena, TRACZ Weronika, WYWIAŁ Zuzanna, ZIOBROWSKA Natalia
6    WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ 
BARTOL Antonina, KOLIBABKA Julia, KRĘC Emilia, WOŹNIAK Natalia
7    UKS ATENA GDAŃSK
JAKUBOWSKA Marta, LEWANDOWSKA Natalia, OLSZEWSKA Amelia
8    UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
DEJCZER Natasza, WANAKS Aurelia, WASILCZUK Karolina

Floret mężczyzn (16 drużyn)
1    AZS AWF POZNAŃ I
BEM Maciej, DOŁŻYCKI Jakub, SZCZYPIŃSKI Kacper, WOŹNIAK Igor
2    KS AZS AWFIS GDAŃSK
JAKUBOWSKI Adam, KAŚKÓW Piotr, KWIATKOWSKI Mateusz, PODRALSKI Adam
3    FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU 
GAWENDA Patryk, KOTEK Jakub, SACHARCZUK Bartosz
4    IKS LESZNO I
PACHOLCZYK Szymon, PIOSIK Dawid, WAŚCIŃSKI Tobiasz, WINKHOF Filip
5    UKS ATENA GDAŃSK I
GORCZYCA Tomasz, ŁOPATNIUK Krzysztof, PYSKŁO Bartosz, PYSKŁO Szymon
6    AZS AWF Warszawa I
BIEDRZYCKI Mateusz, FEDOROWICZ Karol, KONICZEK Kacper, SUROWIAK Teodor
7    UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
KOWALSKI Tymon, KULSKI Karol, MLICKI Szymon, TOMECZEK Kamil
8    KS POLONIA 1912 LESZNO
FOGT Jakub, KANCI Maksymilian, NOWAK Jan

Jednym z patronów wydarzenia był „Tygodnik Bydgoski” 

ak Autor