Sport 21 wrz 2019 | Redaktor
 Powstał biało-czerwony sportowy klub integracyjny

fot. Biało-Czerwone Pokolenie

Data 12 września 2019 roku zapisze się w historii Polonii Bydgoszcz. Tego dnia oficjalnie został zarejestrowany podmiot, który będzie skupiał osoby niepełnosprawne na Sportowej 2 – napisał w piątek (20 września) na Facebooku Łukasz Rybski, wiceprezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz .

Początki Stowarzyszenia sięgają wiosny roku 2018. Na jednym ze spotkań lokalnych społeczników inicjator powstania IKS Marek Pedziński porozumiał się z przedstawicielami Stowarzyszenia „Biało-Czerwone Pokolenie”, którzy działają na rzecz podmiotów związanych z dawnym BKS Polonia Bydgoszcz. Obie strony wyraziły chęć współpracy, co zaowocowało kolejnym spotkaniem, tym razem bezpośrednio z prezesem KP Polonia Marcinem Matysiakiem.

Prezes KP Polonia pozytywnie zaopiniował projekt stworzenia na Sportowej 2 sekcji osób niepełnosprawnych. Dzięki staraniom Marka Pedzińskiego już w sierpniu 2018 roku klub wystartował w towarzyskim turnieju integracyjnym w grze w boccia, zorganizowanym na Wyższej Szkole Gospodarki.

Pierwszy start przyniósł pierwsze trofeum. W indywidualnych zawodach zwyciężył reprezentant IKS Polonia Przemysław Muller.

Kolejne miesiące minęły pod znakiem dalszych rozmów i działań mających na celu upodmiotowienie sekcji. Wybór padł na stowarzyszenie. Marek Pedziński i Przemysław Muller wsparci grupą działaczy Stowarzyszenia „Biało-Czerwone Pokolenie” pod przewodnictwem prezesa Łukasza Rybskiego zadecydowali o powołaniu Stowarzyszenia Integracyjny Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz. 12 września zostało ono prawomocnie zarejestrowane.

- Obecnie sekcja specjalizuje się w grze w boccia, ale w przyszłości będzięmy dążyć o poszerzanie liczby dyscyplin uprawianych w naszym Stowarzyszeniu – mówi Marek Pedziński .

Władze klubu tworzą:

  • Prezes - Marek Pedziński
  • Wiceprezes - Łukasz Rybski
  • Skarbnik - Przemysław Muller

- Stowarzyszenie to odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych, chcących być aktywnymi sportowo.  Będziemy dążyć do maksymalnego poszerzenia oferty sportowej. Pracy jest sporo, ale trzeba ją wykonać. Cieszy, że do Polonii dołączają kolejne podmioty, a co za tym idzie osoby chcące zrobić coś pozytywnego dla innych i dla klubu – pisze Łukasz Rybski.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor