Sport 14 gru 15:42 | kd
Relacja z III turnieju MLS w Koronowie [GALERIA]

fot. Arek Matczyński

2 grudnia 2020 r. odbyła się III runda Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Rozgrywana była w gościnnym Koronowie na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy Koronowo.

Gospodarza reprezentował zastępca burmistrza p. Piotr Kazimierski, który wraz z organizatorem - Arkadiuszem Matczyńskim, Mikołajem Włochem - sędzią głównym i Jackiem Górnym -  sędzią pomocniczym otworzyli turniej. Z zapisanych prawie 80 zawodników, ostatecznie przybyło 53, co należy uznać za spory sukces. Widać potrzebę stacjonarnych rozgrywek wśród juniorów w tych trudnych czasach. Rozgrywki odbywały się w przestronnej hali widowiskowo-sportowej z zapewnieniem wszystkich warunków epidemicznych. Każda para zawodników miała stół tylko do swojej dyspozycji.

Zazwyczaj na turniejach wręczanych jest 12 pucharów i24 medale. Tym razem Urząd Miasta i Gminy Koronowo Gmina Koronowo ufundował puchary za I, II i III miejsca w poszczególnych grupach wiekowych (do lat 9, 13 i 20 - osobno w kategorii chłopców oraz dziewcząt) co z pewnością przypadło do gustu uczestnikom. Dodatkowo każdy uczestnik ze świątecznymi życzeniami otrzymał także czekoladę. Rodzice i opiekunowie mogli skorzystać z baru kawowego.

Na zakończenie puchary wręczali Wiceburmistrz Piotr Kaziemierski oraz Przewodniczący Komitetu Honorowego Jacek Rutkowski, który podziękował wszystkim za obecność oraz złożył życzenia świąteczno-noworoczne.

Mimo trudnych czasów organizatorzy cieszą się, że udało się rozegrać kolejny turniej w trybie stacjonarnym jeszcze w tym 2020 roku i mają nadzieję, że przy zapewnieniu odpowiednich warunków epidemicznych, będą mogli je bez przeszkód kontynuować w przyszłym roku.

Wyniki turniejowe:

Pierwsza trójka Grupa A:
1. Eryk Kiełbratowski z Technikum Leśnego w Tucholi
2. Mateusz Kamiński z III LO w Bydgoszczy
3. Szymon Podlewski z SP 62 w Bydgoszczy
Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5694564620828672/results/7

Pierwsza trójka Grupa B:
1. Jędrzej Witkowski z SP 5 w Tucholi
2. Bartosz Dolecki z SP w Zbicznie
3. Konrad Muzal z SP 18 w Grudziądzu
Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5767613424599040/results/7

Organizatorzy zapraszają także na II Bydgoski Festiwal Szachowy "Edukacja przez szachy", który odbędzie się w weekend 9-10 stycznia w BKS Chemik. Na tym turnieju będzie można zdobyć kategorie szachowe i kierowany jest do wszystkich - dużych i małych, młodych i starszych. Więcej informacji pojawiać się będzie na stronie internetowej http://edukacjaprzezszachy.pl i facebooku.

 

 

Arek Matczyński

kd Autor