Sport 14 maj 13:07 | Redaktor
Studenckie osady w sobotę będą walczyć w Bydgoszczy o mistrzostwo

fot. AZS (nadesłane)

Szesnaście uczelni wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie, które w sobotę (15 maja) odbędą się w Bydgoszczy. Tytułu najbardziej wioślarskiej uczelni w Polsce broni Akademia Morska w Szczecinie.

Do zawodów w rywalizacji kobiet zgłoszono 12 osad w jedynkach, 13 w dwójkach podwójnych i sześć w ósemkach. Z kolei wśród mężczyzn o medale powalczy aż 28 osad w jedynkach, sześć w dwójkach wagi lekkiej i sześć w ósemkach.

Wśród zgłoszonych jest zwycięzca w ubiegłorocznej rywalizacji jedynek Krzysztof Kasparek z UJ Kraków. Szansę na kolejny sukces w tym roku będą mieli zaś Dawid  Wachowicz (WSG Bydgoszcz), Marek Kobosko (AGH Kraków) i Michał Januszewski  (UMK Toruń), którzy niedawno stali na podium AMP w ergometrze wioślarskim.

Impreza odbędzie się w sobotę w Bydgoszczy na torze regatowym „Brdyujście”. Przedbiegi rozpoczną się o godz. 10.30, a finały A zaplanowane są od godz. 14.00. Impreza, ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, odbędzie się bez udziału publiczności.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w  Bydgoszczy, a cały cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.

W mistrzostwach wezmą udział:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Politechnika Gdańska
Politechnika Wrocławska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Warszawski
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor