Sport 29 cze 2021 | ak
W meczu o „wszystko” KWK Dęby odniosły zwycięstwo

fot. ilustracyjna Pixabay

Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko odnieśli wysokie zwycięstwo nad Wizards Opole w ćwierćfinale Bałtyckiej Ligi Baseballu i awansowali do półfinału fazy play-off tych rozgrywek. Kolejnego rywala poznają za tydzień.

Bałtycka Liga Baseballu - ćwierćfinał play-off:
KWK Construction Dęby Osielsko - Wizards Opole 24:6
Miotacze: [OSI] Szymon Karczewski - Winner, Daniel Charchuła (6.), Mateusz Streich (6.) - Save; [OPO] Artur Bieniek - Loser, Rafał Philipp (7.)
KWK Construction Dęby: Karczewski, J. Pochwała, Charchuła, Zajda, Zagórski, Acosta, O. Wąsik, Medina, Wójtowicz, Streich, Szymański, Falkowski, Zera.
 
Wicemistrzowie Grupy Zachodniej BLB nie okazali się wymagającym rywalem dla KWK Construction Dębów w ćwierćfinałowym meczu „o wszystko”. Już po dwóch rundach osielszczanie osiągnęli nokautujący wynik 12:0. W II partii cała dziewiątka miejscowych pałkarzy zdobyła obiegi! Tymczasem miotacz-starter Szymon Karczewski przez pierwsze trzy odsłony meczu wpuścił na bazy zaledwie dwóch rywali, bez żadnego hita. Dopiero w IV rundzie Wizards odbili 2 hity, a w piątej zdobyli wreszcie upragniony pierwszy obieg - KWK Construction Dęby prowadziły wówczas 19:1, a trener Jakub Pochwała wprowadził do gry rezerwowych.
 
W VI partii miotanie przejął Daniel Charchuła, nieczęsto grający na tej pozycji. Nie było to zbyt udane wejście, Czarodzieje z Opola zdobyli kolejne 4 obiegi i Charchuła oddał górkę Mateuszowi Streichowi, który doprowadził mecz do końca. Natomiast Charchuła wrócił na (również kluczową) pozycję łapacza, gdzie czuje się zdecydowanie pewniej. Po blisko 4 godzinach gry (w play-off BLB gra się pełne, 9-rundowe mecze i nie obowiązują przepisy skracające czas gry, jak limit czasowy czy "reguła miłosierdzia") KWK Construction Dęby pokonały Wizards 24:6.
 
W zwycięskiej drużynie wszyscy gracze, włącznie z rezerwowymi, wnieśli swój wkład w zwycięstwo. Wyróżnił się Karczewski, jako zwycięski miotacz oraz autor 3 hitów w ataku (plus 2 asysty pkt. i 2 obiegi). Charchuła wybił hita za 3 bazy i zdobył aż 4 obiegi, Radosław Zajda (grał tylko 3 rundy!) miał 3 asysty pkt. oraz hita i 2 obiegi. Po 3 asysty pkt., 2 hity i 2 obiegi wnieśli do dorobku drużyny Alexis Medina i Filip Wójtowicz.
 
Wizards Opole, pod wodzą amerykańskiego grającego trenera Todda Shreinera, mimo ćwierćfinałowej porażki mają na koncie bardzo udany debiutancki sezon w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Zajęli drugie miejsce w Grupie Zachodniej, eliminując z play-off m.in. Barons Wrocław.
 
KWK Construction Dęby awansowały do półfinału, ale kolejnego rywala poznają dopiero za tydzień, kiedy rozegrane zostaną pozostałe trzy ćwierćfinały play-off. Rywala dla osielszczan wyłoni starcie Demonów Miejska Górka z Goats Poznań. Faworytem jest ten pierwszy zespół, który jako jedyny zakończył rundę zasadniczą BLB jako niepokonany.
 
W pozostałych parach ćwierćfinałowych zagrają Centaury Warszawa z Rawą Katowice oraz Kraków Kings z Warsaw Dragons. W ekipie Królów z Krakowa jednym z liderów jest wychowanek klubu z Osielska Bartosz Maciejewski, który wraz z utalentowanym krakowianinem Norbertem Myrkiem w Ekstralidze reprezentuje KWK Construction Dęby.
 
 
Jarek S. Kaźmierczak

ak Autor