Styl życia 21 mar 15:55 | Redaktor
Bydgoska Masa Krytyczna rozkręca się na wiosnę

fot. Bydgoska Masa Krytyczna, Facebook (archiwum)

Tradycyjny przejazd w ostatni piątek miesiąca (25 marca), inauguracja sezonu turystycznego oraz Bydgoskie Święto Cykliczne – to imprezy, na które zaprasza Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna.

(…) Na rozpoczęcie wiosny BMK chce przypomnieć najważniejsze zasady ruchu drogowego. – Jak korzystać z kontrapasa i pasów w i kontraruchu? Co to znaczy mieć prawidłowe oświetlenie roweru? Kiedy możemy jeździć po chodniku? O tym wszystkim będziemy mówić podczas marcowego przejazdu Bydgoskiej Masy Krytycznej – zapowiada prezes Stowarzyszenia, Sebastian Nowak. – Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży poprawa warunków rowerzystów w naszym mieście na comiesięczny przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Ruszamy o godz. 18.00 ze Starego Rynku w najbliższy piątek – zapowiada.

Na ten przejazd nie trzeba się zapisywać, ale BMK uruchomiło już zapisy na kolejne imprezy. 3 kwietnia odbędzie się inauguracja sezonu turystycznego. Rowerzyści przejadą z Bydgoszczy przez Koronowa do Portu Rodzinnego w Tazbirowie. Natomiast na 12 czerwca zaplanowano Bydgoskie Święto Cykliczne. – To już dziesiąta edycja tej imprezy i chcemy godnie uczcić ten jubileusz. Święto Cykliczne to rajd dla rodzin i nie tylko, który zakończy się piknikiem w Ostromecku – opowiada Sebastian Nowak. – Zachęcamy już do zapisów, ale zapraszamy również firmy i instytucje, które chcą z nami podjąć współpracę. Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach i mamy nadzieję, że udział w naszych imprezy pozwoli mieszkańcom Bydgoszczy i regionu na pozytywną chwilę odskoczni – kończy rowerzysta.

Szczegóły dotyczące tych imprez znajdują się na stronie masa.bydgoszcz.pl i fanpage’u BMK.

Trasa marcowej BMK: Stary Rynek – Kręta – Podwale - Grodzka – Przy Zamczysku – Pl. Kościeleckich – Bernardyńska – Toruńska - r. Toruńskie – Bełzy – Wojska Polskiego – Szpitalna – Łomżyńska – Białostocka – Glinki – Dąbrowa – Aleksandrowska – Rozłogi – Cmentarna – Trasa Uniwersytecka – Ujejskiego – Tucholska – Kujawska – r. Kujawskie – Solskiego – Chołoniewskiego – Traugutta – Nowodworska – Orla - Skorupki – Stroma – Grudziądzka – Wały Jagiellońskie – r. Bernardyńskie – Zbożowy Rynek – Wały Jagiellońskie – Jana Kazimierza – Stary Rynek

informacja prasowa, zmiany - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor