Styl życia 2 gru 12:28 | Redaktor
Bydgoszcz czytała Małemu Misiowi. Sukces projektu dla dzieci

fot. organizatorzy projektu

III Edycja projektu „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi” - ukończona. Gala z nagrodami, przedstawieniem i udziałem specjalnych gości odbyła się w Dniu Pluszowego Misia. Projekt, zrealizowany po raz trzeci w naszym mieście, był częścią międzynarodowej akcji.

W Bydgoszczy 25 listopada w Bydgoskiej Szkole Wyższej (ul. Unii Lubelskiej 4c) odbyła się gala, która zwieńczyła III edycję projektu pt. „Bydgoszcz czyta Małemu Misiowi”, realizowaną w ramach międzynarodowego projektu pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorstwa Anety Konefał.

Głównym jego celem jest zachęcenie dzieci do czytania oraz przyczynianie się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawanie nowych ludzi. Dzięki udziale w projekcie rozwija się także współpraca pomiędzy przedszkolami mieszczącymi się na terenie Bydgoszczy.

Organizatorkami akcji na terenie Bydgoszczy są nauczycielki Amanda Fuss i Katarzyna Lorkowska z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia, Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek oraz Fundacja dla Życia i Zdrowia. W trzeciej już edycji projektu wzięło udział 25 bydgoskich przedszkoli, których zadaniem było przygotowanie misia oraz jego dzienniczka podróży. Miś wędrownik zwiedzał bydgoskie przedszkola, a przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały jego wizyty. Ich głównym zadaniem było czytanie misiom bajek, a także pokazanie przedszkola i aktywności podejmowanych w ciągu dnia.

Data gali była nieprzypadkowa - był to Dzień Pluszowego Misia, obchodzony hucznie przez wszystkie przedszkolaki w kraju. Podczas gali wręczone zostały nagrody, dyplomy oraz podziękowania za udział w projekcie, a także rozstrzygnięty został międzyprzedszkolny konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Misiowa wizytówka Bydgoszczy” oraz konkurs fotograficzny dla nauczycieli pt. „Co miś Bruno w Bydgoszczy zwiedzić powinien?”

Na dzieci, które uczestniczyły w gali czekała moc atrakcji, m.in.. animacje, gry i zabawy, tańce, a także pantomima w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Gościem specjalnym wydarzenia byli Miś Bajkuś oraz Złoty Smoczek.

Amanda Fuss

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor