Styl życia 30 gru 2019 | Redaktor
Czy Norton i Loyd znajdą w końcu dom?

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy-30-12-2019

Norton -dzielny spacerowicz, spontaniczny i pełen życia oraz Loyd, który szuka domu pośród dorosłych, bo nie jest przyzwyczajony do zabaw z dziećmi. Dwa pełne energii psiaki szukają domu.

Norton to pies przypominający cocker spaniela, ale ma krótką sierść. Przywiozła go Straż Miejska z okolic Dworca PKP w połowie maja. Może mieć około 10 lat, ale wiek zdradza głównie jego siwy pyszczek, gdyż z zachowania tego nie widać. Norton jest pełen energii i nigdy nie gardzi spacerami. Przy furtce jest zawsze pierwszy. Uwielbia ruch i kontakt z człowiekiem. Niezła z niego „wiercipięta”. Zapraszamy na spacer zapoznawczy. Norton posiada komplet szczepień i jest wykastrowany. Pytając o niego prosimy podać nr ewidencyjny: 0317/19.

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Loyd to uroczy średniak w wieku około 8 lat. Adoptowany był już dwa razy i jak na razie nie trafił jeszcze na idealnego człowieka dla siebie. Szukamy mu tym razem domu bez dzieci, gdyż psiak nie jest do nich przyzwyczajony. Loyd jest wesoły i towarzyski, ale także dość ruchliwy. Ciężko mu ustać w miejscu, gdy wokół czeka tyle nowych miejsc do zwiedzenia. Cieszy się z kontaktu z człowiekiem. Prawie cały czas jest radosny. Z pewnością poprawi humor nawet w pochmurne dni. Bierze również udział w pozytywnym szkoleniu psów schroniskowym „Lira” gdzie mu świetnie idzie. Nauczył się już kilku komend i nadal zdobywa nowe umiejętności. Loyd posiada komplet szczepień i jest wykastrowany. Pytając o Niego należy podać numer ewidencyjny: 6092/19.

fot. Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor