Styl życia 15 sty 2020 | Redaktor
Drugie życie świątecznych drzewek

fot. Remondis

Co zrobić z żywymi bożonarodzeniowymi choinkami po zakończeniu okresu świątecznego? – Mogą stać się cennym surowcem. Wystarczy postawić drzewko obok pojemnika na odpady biodegradowalne lub altany śmieciowej. Stamtąd choinki bydgoszczan zostaną zabrane do przetworzenia – przypomina firma Remondis.

Co roku po świętach Bożego Narodzenia pojawia się temat zagospodarowania tysięcy choinek mieszkańców Bydgoszczy. Osoby, które zdecydowały się kupić drzewko w doniczce, mają ułatwione zadanie. Wystarczy przechować choinkę do marca w odpowiednich warunkach, a potem zasadzić ponownie w ogródku.

Te bez korzeni nadają się natomiast do recyklingu organicznego. Drzewka, które zostawiamy przy śmietnikowych altanach, dostaną drugie „życie”. – To odpady zielone, cenny materiał, który wykorzystany zostanie w kompostowni. Na wiosnę, w efekcie około dwumiesięcznego kilkufazowego procesu, choinki zamienią się w wartościowy środek poprawiający właściwości gleby, wykorzystywany w rolnictwie czy ogrodnictwie – mówi dr inż. Małgorzata Gotowska z firmy Remondis.

fot. Remondis

Odbiór choinek w zabudowie wielorodzinnej realizowany jest w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz w terminach odbioru odpadów „Bio.” W zabudowie jednorodzinnej choinki są odbierane w terminach odbioru odpadów „Bio”, a w szczególnych wypadkach w terminach odbioru odpadów zmieszanych.

źródło: Remondis, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor