Styl życia 13 lis 2019 | Redaktor
Dziecięce Graffiti kontynuuje projekt logopedyczny [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

5 listopada po raz pierwszy w tym roku akademickim odbyły się „Warsztaty logopedyczne z Dziecięcym Graffiti”. Ich uczestnicy dobrze się bawili, a jednocześnie szlifowali swoje umiejętności w ćwiczeniach przygotowanych przez studentów UKW.

Przeprowadzone warsztaty to kontynuacja rozpoczętych w maju innowacyjnych zajęć, podczas których niepełnosprawni uczestnicy mierzą się z zadaniami mającymi pomóc im w nauce swobodnej komunikacji.

fot. Anna Kopeć

Podczas warsztatów uczestnicy trenowali mowę, słuch, mierzyli się ćwiczeniami wokalnymi i naśladownictwem. Próbowali też swoich sił podczas nauki chodzenia po wybiegu i wcielali się w rolę prezenterów pogodowych.

fot. Anna Kopeć

Zajęcia przygotował zespół studentów pod opieką dra Macieja Jabłońskiego z Zakładu Pedagogiki Specjalnej i Logopedii Instytutu Pedagogiki UKW.

fot. Anna Kopeć

Dziecięce Graffiti jest organizacją/projektem non-profit, skupia dzieci z Zespołem Down i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealne, organizuje okolicznościowe imprezy, wspólne wyjścia do instytucji kultury.

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor