Styl życia 1 gru 11:14 | Redaktor
Kredyt hipoteczny ING — warunki, opinie i szczegóły oferty kredytowej w ING [MATERIAŁ PARTNERA]

fot. nadesłane

Kredyt hipoteczny ING to jeden z najczęściej zaciąganych zobowiązań mieszkaniowych wśród osób marzących o własnym m4. Korzystając z oferty tego banku, możemy zyskać korzystne warunki kredytowania, dostosowane do naszych możliwości finansowych.

Dzięki temu sfinansowanie wydatków inwestycyjnych, związanych z nieruchomością, staje się realnym planem. Jak skorzystać z takiej pomocy? Sprawdźmy, jak składać wniosek o kredyt hipoteczny ING na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne , jakie warunki wymaga bank oraz co mówią konsumenci o tym banku.

Kredyt hipoteczny

O kredycie hipotecznym słyszymy coraz częściej, zwłaszcza w kontekście budowy domu czy zakupu mieszkanie. Takie zobowiązanie bankowe pomoże nam pokryć wydatki mieszkaniowe, nie tylko związane z zakupem nieruchomości, ale również jej wykończeniem. Niegdyś zyskanie takiej pomocy finansowej było niezwykle trudne, a warunki, jakie narzucały banki, spełniała niewielka część klientów. Obecnie jeśli mamy zdolność kredytową, regularne dochody i wkład własny, marzenia o własnym mieszkaniu mogą stać się realnym celem do spełnienia. Wystarczy dokładnie sprawdzić, czego aktualnie wymagają instytucje finansowe od konsumentów, aby cieszyć się otrzymaną gotówką na inwestycje nieruchomościowe.

Kredyt hipoteczny może pokryć wydatki związane z:

— Budową domu;

— Zakupem nieruchomości (domu, mieszkania, a nawet działki budowlanej);

— Wykończeniem wnętrz lub remontem (Dotyczy wyłącznie wydatkowania na części nieruchome, np. kafelkowanie, położenie paneli, pomalowanie ścian, zabudowę kuchenną, armaturę). Z kredytu hipotecznego nie sfinansujemy z kolei zakupu mebli i sprzętów wolnostojących.

Kredyt hipoteczny ING warunki

Chcąc wziąć kredyt hipoteczny w ING, pierwszą kwestią, jaką musimy sprawdzić, są warunki, jakich wymaga od nas bank. Przede wszystkim weźmy pod uwagę tutaj fakt, że tego typu zasady są konieczne w większości instytucji, niezależnie od wyboru oferty. Mowa oczywiście o zdolności kredytowej, na którą składa się kilka istotnych elementów.

To, ile będzie wynosić nasza zdolność kredytowa, zależy od:

Płynności finansowej — Ważna jest tutaj wysokość dochodów, ale także jej źródło, czyli rodzaj podpisanej umowy. Największe szanse na wysoką zdolność kredytową mają osoby z umową o pracę. Zaraz po nich na dobrej pozycji stoją przedsiębiorcy prowadzący działalność minimum 1 rok lub 2 lata w zależności od indywidualnych wymogów banku, kwoty, czasu spłaty i wysokości wkładu.

Wysokości miesięcznych wydatków.

Liczby osób w gospodarstwie domowym na utrzymaniu.

Wysokości innych zobowiązań, np. alimentacyjnych, pożyczkowych.

Historii kredytowej w BIK — Banki skrupulatnie sprawdzają raporty BIK-u, aby dowiedzieć się, czy wszystkie raty zobowiązań były płacone w terminie. Jeśli mamy niespłacone kredyty lub pożyczki i powstały z tego tytułu zaległości, szanse na kredyt znacznie się zmniejszają.

Kredyt hipoteczny ING wkład własny

Wnioskując o kredyt hipoteczny ING, warunki to nie tylko zdolność kredytowa, ale również konieczność posiadania wkładu własnego. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20%, co jest uregulowane przez obowiązujące prawo. Oznacza to, że banki nie mogą wymagać mniej niż 20% wartości nieruchomości. Niektóre instytucje oferują jednak wkład własny na poziomie 10% z wykupieniem ubezpieczenia niskiego wkładu.

Chcąc wziąć kredyt hipoteczny ING, wkład własny, jaki zgromadzimy, musi wynosić minimum 20%.

Kredyt hipoteczny ING kalkulator

— Wartość nieruchomości: 300 tys. zł.

— Wkład własny: 60 tys. zł.

— Wartość kredytu: 240 tys. zł.

— Okres spłaty: 30 lat.

— Rata: stała

— Oprocentowanie: zmienne

Oferta

Rata miesięczna

Oprocentowanie

Prowizja

Zima na swoim — Łatwy start

930 zł

2,35%

0 zł

Zima na swoim — Lekka rata

911 zł

2,20%

4680 zł

Oferta: EKO kredyt hipoteczny

904 zł

2,14%

0 zł

Oferta standardowa

980 zł

2,75%

4560 zł

 

Jak widać, w zależności od tego, jaką ofertę wybierzemy, kredyt hipoteczny ING oprocentowanie posiada na różnych poziomach. Warto również sprawdzić, jakie koszty kalkulator wskazuje przy wyborze oprocentowania stałego.

Kredy hipoteczny ING opinie

Konsumenci korzystający z oferty kredytu hipotecznego ING chwalą sobie elastyczne podejście banku do klienta. Wnioskując o zobowiązanie, mamy możliwość negocjowania warunków, aby zostały dopasowane maksymalnie do naszych możliwości finansowych. Dodatkowo, możemy dowolnie wybrać ofertę z kilku dostępnych. Dzięki temu możliwe jest np. uniknięcie konieczności poniesienia prowizji za udzielenie kredytu lub zmniejszenie oprocentowania i wysokości miesięcznej raty.

Kredyt hipoteczny ING krok po kroku

Wniosek o kredyt hipoteczny ING możemy składać już nie tylko w placówce bankowej, ale także telefonicznie lub przez internet. Wybierając trzecią opcję, oszczędzamy czas i przyspieszamy czas realizacji.

Wystarczy wypełnić formularz online, w którym wpiszemy kwotę i czas spłaty, jaki nas interesuje, wybierzemy ofertę oraz podamy szczegółowe informacje o naszych dochodach czy wydatkach.

Konieczne jest także potwierdzenie tożsamości przelewem weryfikacyjnym.

Po rozpatrzeniu wniosku bank wyda wstępną decyzję kredytową i przeprowadzi nas przez dalsze etapy.

materiał partnera

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor