Styl życia 26 lis 2019 | Redaktor
Misiek szuka domu [BYDGOSKIE SCHRONISKO]

Misiek - sympatyczny pies, czekający w bydgoskim schronisku na nowych właścicieli. Jego poprzedni właściciel zachorował i nie mógł się nim już zajmować.

Kto kiedykolwiek przygarnął pieska, ten doświadczył jego ogromnego przywiązania i niesamowitej wdzięczności.

W bydgoskim schronisku czekają na adopcję wspaniałe czworonogi. Dziś prezentujemy Państwu Misia. Może ktoś z Państwa poczuje, że Misiek jest właśnie tym psem, który ma trafić pod Wasz dach?

Opis pieska i dodatkowe informacje:

„Misiek to mały, około 10-letni psiak. Trafił do schroniska 15 marca 2019 roku z powodu choroby właściciela. Potrafi zachowywać się w domu i załatwia się na zewnątrz. Misiek, mimo podeszłego wieku, nadal cieszy się życiem. Uwielbia spacery, podczas których dziarsko maszeruje. Nie przepada jednak za towarzystwem innych psów, dlatego lepiej żeby w nowym domu był psim jedynakiem.

Od poprzedniego opiekuna wiemy, że jest pieskiem charakternym, potrafi pokazać, kiedy coś mu się nie podoba. Nowy właściciel powinien mieć to na uwadze. Na wszelki wypadek szukamy mu domu bez małych dzieci i opiekunów nastawionych na pracę z psem.

Misiu posiada komplet szczepień i jest wykastrowany. Pytając o niego w schronisku, należy podać numer ewidencyjny: 6021/19. Kontakt w sprawie adopcji: 512 282 853 (od pn do pt od 10.00 do 15.00) lub na adres e-mail: adopcje@schronisko.org.pl

Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. za schronisko.org.pl.

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga: http://schronisko.org.pl/adopcje/psy/

źródło: Schronisko Bydgoszcz

fot.: tamże

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor