Styl życia 11 lut 2020 | Redaktor
Psy w typie: terier lub owczarek szukają domu

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Mała około 3-letnia suczka w typie jagteriera, czeka na przygarnięcie przez nowego właściciela. Takie psy są doskonałe na spacery, mają wyraziste cechy, są bardzo inteligentne. Słodki Asman w typie owczarka nie nadaje się do małego mieszkania, ale do ogrodu i do wielu zabaw jak najbardziej. Oto dwa kolejne psy z bydgoskiego schroniska, które wypatrują za kimś, kto da im dom i opiekę. Odwdzięczą się radością.

Zadra to mała suczka w typie jagdterier w wieku około 3 lat. Znaleziono ją na początku grudnia 2019 roku w Gminie Koronowo. Nikt się po nią jednak nie zgłosił. Zadra jak przystało na terriera jest energiczna i ciekawska. Ma dobry kontakt z człowiekiem. Przybiega na pieszczoty, za którymi również przepada. Nawet dość ładnie chodzi na smyczy. Przed jej adopcją warto jednak poczytać o tej rasie. Szukamy jej domu bez innych zwierząt, gdyż potrafi być zaczepna. Zadra została zaszczepiona i wysterylizowana. Pytając o nią w schronisku proszę podać nr ewidencyjny: 0761/19.

fot. Schronisko dla Zwięrząt w Bydgoszczy

Asman, (pieszczotliwie zwany Maleństwem) to samiec w typie owczarka środkowoazjatyckiego. To jeszcze takie duże psie dziecko, wesoły, przyjazny i lubiący pieszczoty. Sprawdzi się też dobrze zarówno jako stróż posesji i jako przyjaciel rodziny. Bardzo garnie do człowieka i nie odstępuje go na krok. Szukamy dla niego tylko domu z ogrodem, płot powinien być dobrze zabezpieczony ponieważ „nasz” maluszek gdy się nudzi przegryza siatkę lub robi podkopy pod ogrodzeniem. W nowym domu powinien być jedynakiem, nie toleruje innych zwierząt. Ma około 3 lat. Asman jest po zabiegu kastracji i posiada wszystkie szczepienia. Jego numer ewidencyjny: 6005/20.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor