Styl życia 1 lip 2020 | kp

Pierwsza gra miejska sezonu letniego rozpoczęła się 27 czerwca, ale do piątku (3 lipca) można jeszcze dołączyć do zabawy. Uczestnik, który pierwszy odnajdzie Tajemniczą Skrzynię, otrzyma nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

Gra „Bydgoszcz Miasto Skarbów: Tajemnicza Skrzynia” odbywa się w dwóch etapach. Na początku należy udać się do Bydgoskiego Centrum Informacji (ul. Batorego 2) i odebrać Teczkę Tajemnic, a następnie samodzielnie rozwiązać przygotowane przez organizatorów zagadki. Pomogą one odkryć miejsce rozpoczęcia drugiego etapu gry, który będzie miał charakter wyścigu. Finał odbywa się w sobotę, 4 lipca. Ten uczestnik, który jako pierwszy odnajdzie Tajemniczą Skrzynię, zgarnia nagrodę. Zabawa wymaga sprawności intelektualnej i jest kierowana do dorosłych mieszkańców miasta. 

Całe wydarzenie jest realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz we współpracy z Bydgoskim Centrum Informacji, Filią nr 5 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Nagrody zostały ufundowane przez organizatora wydarzenia, Fundację Rozwoju „JUTRONAUCI” oraz Grupę Wydawniczą Foksal.

Bilet uprawniający do udziału w grze miejskiej kosztuje 10 zlotych, można go zakupić za pomocą app.evenea.pl/. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/bydgoszcz/bydgoszcz-miasto-skarb%C3%B3w-tajemnicza-skrzynia-gra-miejska/632812424109330/.

źródło: Katarzyna Milczarek-Kozak (Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju „JUTRONAUCI”)

Czytaj także archiwalny materiał: Bydgoszcz to Miasto Skarbów

kp Autor