Wydarzenia 24 kwi 2020 | Krzysztof Drozdowski
8 czerwca rozpoczną się matury. Szkoły i przedszkola nadal zamknięte

fot. Minister Dariusz Piontkowski/flickr

Podczas wspólnej konferencji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka zostały przedstawione najnowsze ustalenia dotyczące egzaminów maturalnych.

Minister Edukacji Narodowej  Dariusz Piontkowski zapowiedział, że do 24 maja zostanie przedłużone ograniczenie działania szkół. Jednocześnie podziękował nauczycielom za ich pracę.

- Dziś mamy dzień, w którym maturzyści kończą swoje nauczanie w szkołach. Dziękuję nauczycielom, którzy włożyli trud w przygotowaniu uczniów do egzaminu.

Wielu uczniów szkół średnich czeka na wyznaczenie daty egzaminów maturalnych. Ten rozpocznie się 8 czerwca  egzaminem z języka polskiego. Okres trwania egzaminów maturalnych został wyznaczony do końca czerwca.

Od 16 do 18 czerwca przeprowadzone mają zozstać również egzaminy dla ósmoklasistów.

- Liczymy na to, że rekrutacja odbędzie się sprawnie. W tych terminach istotne jest to, że rok akademicki może rozpocząć się w normalnym trybie - powiedział minister Murdzek.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski  zaznaczył, ze rząd cały czas obserwuje zachowanie społeczeństwa po wprowadzeniu pierwszego poluzowania restrykcji. Teraz następuje czas zbierania informacji, które posłużą do podejmowania dalszych decyzji.

- Dalekie predykcje są bardzo trudne i obarczone ogromnym ryzykiem błędu, jednak wszystkie dane wskazują na to, że jesienią nastąpi sezonowy wzrost zachorowań na grypę na półkuli północnej. Możemy wtedy borykać się z olbrzymią liczbą pacjentów - stwierdził minister zdrowia w odpowiedzi na pytanie jednego z dziennikarzy.

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.