Wydarzenia 13 sty 19:38 | mk
Adrian Mól obejmie funkcję zastępcy prezydenta Torunia

Adrian Mól, fot. Anna Kopeć, archiwum

Prezydent Michał Zaleski w czwartek (13 stycznia) przedstawił swojego nowego zastępcę – zostanie nim Adrian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia, członek PiS, dotąd rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

–  Poznaliśmy się już wiele lat temu i zawsze widziałem w panu prezydencie człowieka niesłychanie aktywnego, gotowego podejmować nowe wyzwania – mówił o swoim nowo powołanym zastępcy prezydent Zaleski podczas briefingu w urzędzie miasta.

Adrian Mól będzie odpowiedzialny m.in. za edukację, projekty unijne, pracę Biur: Miejskiego Konserwatora Zabytków, Rewitalizacji i Toruńskiego Centrum Miasta.

– Jest dla mnie wielką nobilitacją praca dla mieszkańców Torunia i dalszego dynamicznego rozwoju grodu Kopernika, w czym wielka zasługa pana prezydenta i jego zespołu – powiedział.

Adrian Mól od 2016 r. był rzecznikiem prasowym wojewody kujawsko-pomorskiego, w 2018 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości objął mandat radnego w Radzie Miasta Torunia. Urodził się 9 sierpnia 1988 r. w Limanowej. Studiował dziennikarstwo i politologię w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, obecnie jest słuchaczem doktoranckich studiów politologicznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Odbył staż zawodowy w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2012–2017 był nauczycielem akademickim w WSKSiM w Toruniu. Tworzył i współtworzył programy radiowo-telewizyjne w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. 

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Na wakujące stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta Torunia rekomendował go klub radnych PiS. 

Na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Torunia (torun.pl), cytat prezydenta Zaleskiego za: Polskie Radio PiK

mk Autor