Wydarzenia 3 gru 20:25 | ak
Aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej trafił do szpitala

fot. Anna Kopeć

Wczoraj ( 2 grudnia ) 10. Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy otrzymał w darze sprzęt pomagający w leczeniu niewydolności oddechowej chorych na COVID-19. Darczyńca przekazał sprzęt poprzez biuro poseł Ewy Kozaneckiej. Chciał jednak pozostać anonimowy.

Urządzenie to może uchronić pacjenta przed pobytem na intensywnej terapii i podłączeniem go do respiratora. 

fot. Anna Kopeć

- Jest to urządzenie, które jest dedykowane dla pacjentów z cieżką patologią płucną, z niewydolnością wydechową podczas infekcji wirusem SARS-CoV-2. Urządzenie to umożliwi oddychanie pacjenta bez konieczności intubacji i bez konieczności wentylacji mechanicznej - mówił płk dr n. med. Robert Włodarski. 

fot. Anna Kopeć

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy z naszym darczyńcą dokonać przekazania [urządzenia] i dziękuję darczyńcy z powiatu mogileńskiego, że zechciał podjąć z nami współpracę. (...) Nasze działania nie skupiają się na doraźnych akcjach, te akcje przeprowadzamy cały czas - mówiła poseł Ewa Kozanecka.

fot. Anna Kopeć

- Tuż przed rozmową z panią poseł zmarł mój przyjaciel, który chorował na covid tylko dwa dni. Pomyślałem sobie, że jeżeli mogę pomóc w jakikolwiek sposób innym pacjentom, którzy zachorują, to będę bardzo szczęśliwy i zadowolony - mówił darczyńca. Dlatego zdecydowałem się na zakup tego urządzenia i na pomoc w ratowaniu ludzkiego życia - dodał.

10. Wojskowy Szpital Kliniczny leczy 90 pacjentów na trzech oddziałach covidowych. Jest to szóste takie urządzenie, które będzie wspomagało ich hospitalizację.

Więcej zdjęć poniżej.

 

 

ak Autor