Wydarzenia 13 cze 2019 | Redaktor
Babcia Teresa wkrótce wróci do mieszkania. Misja remont dobiegła końca

Adam Jaworski wręcza klucze Danucie Antczak, córce babci Teresy/fot. Anna Kopeć

W Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyła się w czwartek (13 czerwca) uroczystość podsumowania akcji pomocy dla 82-letniej bydgoszczanki, której mieszkanie spłonęło pod koniec stycznia.

Przypomnijmy, pożar w mieszkaniu przy ul. Grunwaldzkiej 45 wybuchł nocą 25 stycznia. Płomienie wychodziły nawet przez okno na zewnątrz. Dzięki pomocy zięcia i policjantów, którzy pierwsi zjawili się na miejscu, pani Teresie nic się nie stało. Cały dobytek jednak spłonął, a mieszkanie było w opłakanym stanie.

Połączone siły i budująca postawa wspaniałej młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych,  Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6, Technikum Elektryczno-Enegetycznego oraz wolontariuszy Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Potrzebującym „Dzięki Wam” dały efekt – po pożarze w mieszkaniu babci Teresy, bo tak ją nazwali, nie ma już śladu.

Jej wnuczka i pracujący po sąsiedzku Adam Jaworski szybko zaczęli organizować pomoc. Podobnie jak rok temu, gdy spłonęło mieszkanie przy ul. Tucholskiej, charytatywnie zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6. W tym roku dołączyła młodzież z Technikum Elektryczno-Enegetycznego. Po otrzymaniu „zielonego światła” od właścicieli kamienicy i uzyskaniu wszelkich formalnych pozwoleń zjawili się na miejscu 20 lutego i przystąpili do dzieła: zrywali tynk, płytki, sufity itp.

Adam Jaworski i Magdalena Popielewska, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych/fot. Anna Kopeć

fot. Anna Kopeć

W czwartek (13 czerwca) w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy odbyła się uroczystość podsumowania akcji, w którą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, w większości uczniów, którzy pracowali w ramach praktyk oraz sponsorzy, dzięki którym można było zapewnić materiały potrzebne do wykonania generalnego remontu. Babcia Teresa otrzymała też od darczyńców Stowarzyszenia „Dzięki Wam” niezbędne rzeczy, m.in. odzież, ręczniki, środki chemiczne itp.

fot. Anna Kopeć

fot. Anna Kopeć

Wszyscy zaangażowani w akcję otrzymali dyplomy z podziękowaniami. Był też tort ufundowany przez Cukiernię Sowa.

fot. Anna Kopeć

W imieniu babci Teresy podziękowania złożyła jej córka Danuta Antczak. Przyznała wzruszona, że nie wierzyła w to, iż po takim pożarze da się tak pięknie wyremontować mieszkanie.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor