Wydarzenia 20 lip 2019 | Redaktor
Bartosz Kotłowski i Marta Szenk najlepsi podczas CITY TRAIL onTour w Bydgoszczy

fot. Filip Kowalkowski

W bydgoskim Myślęcinku odbył się w piątek (19 lipca) bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Bartosz Kotłowski i Marta Szenk. W zawodach uczestniczyło 378 dorosłych i ponad 250 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Bydgoszczy od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na szybkiej  trasie na ścieżkach Myślęcinka i Nadleśnictwa Żołędowo. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00.

Zwycięzca zawodów – Bartosz Kotłowski uzyskał czas 15:27. Drugą lokatę zajął Maciej Tomaszewski – 16:19, a trzeci był Jakub Tuleja – 16:35.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie 18:26. Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Szweda – czas 19:01, a trzecie – Aleksandra Pękała – 20:25. Warto wspomnieć, że panie z miejsc pierwszego i drugiego startowały w tym tygodniu także w innych lokalizacjach CITY TRAIL – Marta wygrała środowy bieg w Olsztynie, a Mirosława dzień wcześniej zajęła drugą lokatę w Trójmieście.

Po raz kolejny na trasie CITY TRAIL pojawił się Dariusz Kuć – posiadacz drugiego wyniku na 100 m w historii polskiej lekkiej atletyki. - W zimowym starcie pobiegłem około dwie minuty szybciej, bo aktualnie moja forma jest bardzo wakacyjna. Trasa była dzisiaj znacznie przyjemniejsza niż zimą, nie walczyłem z zimnym powietrzem, tylko biegłem dla przyjemności – mówił na mecie Dariusz Kuć.

Poza Bydgoszczą, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto (w których biegi odbyły się w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek), Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 26 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Filip Kowalkowski

Źródło: CITY TRAIL 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor