Wydarzenia 8 gru 2017 | Redaktor
Bezprawny zamach [PO INCYDENCIE Z CZARNOSKÓRĄ PASAŻERKĄ]

"Tygodnik Bydgoski" w najnowszym numerze pisze o incydencie w bydgoskim autobusie/fot. materiały redkacji

Publikujemy w całości oświadczenie firmy "Rewizor", operatora kontroli biletów w bydgoskiej komunikacji publicznej.

 OŚWIADCZENIE FIRMY REWIZOR

W dniu 30 listopada 2017 o godzinie 9.11 w autobusie linii 56, nr boczny 213 w Bydgoszczy doszło do zdarzenia, w którym podróżna, będąca obywatelką Stanów Zjednoczonych Ameryki, nie okazała ważnego biletu na przejazd ani nie wylegitymowała się dokumentem uprawniającym do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego.

Kontrolerzy firmy Rewizor Paweł Adamiak kilkakrotnie prosili podróżną, aby ta okazała bilet lub ww. dokument, jednakże spotkało się to z agresywną odmową. Następnie podróżna dopuściła się próby ucieczki, co skutkowało ujęciem jej przez osoby kontrolerów poprzez zablokowanie wyjścia z pojazdu.

Podczas zajścia jeden z kontrolerów został uderzony w twarz i podrapany, pasażerka uszkodziła mu również okulary, drugi kontroler został kopnięty w krocze. Mimo wezwań, żaden ze świadków nie udzielił pomocy kontrolerom, nie chciano też wezwać policji, która przyjechała na wezwanie kontrolerów.

Wskazać należy na fakt, iż to kontrolerzy padli ofiarą ataku ze strony podróżnej. Nadto pasażerka użyła wobec kontrolerów ksenofobicznych określeń. W czasie interwencji, co jest także widoczne we fragmencie nagrania, które zostało udostępnione w środkach masowego przekazu, nikt w stosunku do podróżnej nie stosował żadnego rodzaju przemocy fizycznej. Kontrolerzy musieli natomiast odpierać bezpośredni i bezprawny zamach ze strony pasażerki, który to został odparty w sposób adekwatny do ataku.

Na chwilę obecną zaistniałe zdarzenie jest przedmiotem postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez Komisariat Policji w Bydgoszczy, którego wynik z całą pewnością pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości przywołanego zdarzenia.

Adwokat Karolina Maciejewska-Adamiak, pełnomocnik firmy Rewizor Paweł Adamiak

 

Tutaj: Ogólnopolska awantura o bilet za 3 złote

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor