Wydarzenia 10 lip 2022 | Redaktor
„Bo tętni w nas dobro”. Na Wyspie Młyńskiej zaparkuje krwiobus

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Skorzystać z porad dotyczących honorowego krwiodawstwa, oddać krew w krwiobusie oraz samodzielnie wykonać pamiątkowy gadżet będzie można w sobotę (16 lipca) na Wyspie Młyńskiej. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zaprasza na wydarzenie „Bo tętni w nas dobro”.

Event potrwa od 10.00 do 15.00. W tym czasie będzie można oddać krew w krwiobusie; przewidziano też stoisko informacyjne, gdzie będzie można dowiedzieć się, jak zostać honorowym krwiodawcą i warsztaty, podczas których własnoręcznie będzie można wykonać pamiątkowy gadżet.

Ważnym elementem wydarzenia będzie także instalacja, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcie i promować oddawanie krwi. – Dzielimy się krwią, bo tętni w nas dobro! Zostań Honorowym Dawcą Krwi i ratuj życie innych osób. Pamiętaj, krwi nie można kupić ani wyprodukować, może ją ofiarować tylko człowiek – podkreślają organizatorzy.

Krew mogą oddawać osoby pełnoletnie, które nie przekroczyły 65. roku życia, czują się zdrowe (z możliwości oddania krwi dyskwalifikują czasowo lub stale przyjmowane leki, choroby przewlekłe lub wykonane zabiegi), ważą co najmniej 50 kilogramów – i pragną pomóc drugiemu człowiekowi.

Informacje o tym, kto nie może oddawać krwi oraz jak przygotować się do oddania są  szczegółowo przedstawione na stronie RCKiK: rckik-bydgoszcz.com.pl/ 

Centrum w Bydgoszczy mieści się przy ul. Markwarta 8, w poniedziałki, wtorki, środy i piątki jest czynne w godzinach 7.30–15.00, w czwartki – do 17.30, w soboty – od 8.00 do 12.00.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor