Wydarzenia 13 wrz 2018 | jg
Bogdan Dzakanowski oficjalnie poparł kandydaturę Tomasza Latosa

fot. Anna Kopeć

Bydgoska Brama Porozumienia podjęła decyzję o poparciu posła Tomasza Latosa, który kandyduje w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Bydgoszczy. Tym samym Bogdan Dzakanowski wycofał swoją kandydaturę.

Radny Bogdan Dzakanowski poinformował na dziejszej konferencji (13 września), że Bydgoska Brama Porozumienia, która zrzesza 30 organizacji, stowarzyszeń, ruchów kościelnych i członków Rad Osiedli, podjęła jednomyślną decyzję o poparciu w wyborach samorządowych Tomasza Latosa, kandydata na prezydenta Bydgoszczy.

– Program Tomasza Latosa jest bliski naszym postulatom i pomysłom dotyczącym wszechstronnego rozwoju Bydgoszczy – napisał w oświadczeniu radny Dzakanowski.

Bydgoska Brama Porozumienia popiera także kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku Województwa, którzy startują z list Prawa i Sprawiedliwości. Jednocześnie Bogdan Dzakanowski wycofał swoją kandydaturę na prezydenta Bydgoszczy, ale nadal zamierza startować na radnego.

fot. Anna Kopeć

– Proszę swoich wyborców oraz mieszkańców, żeby wsparli moje działania, przekazując poparcie posłowi Tomaszowi Latosowi, który gwarantuje rozwój Bydgoszczy – apelował na konferencji Dzakanowski. – Nie ma znaczenia, które miejsce dostanę na liście PiS. Najważniejsze, żeby była w Bydgoszczy osoba, który dźwignie to miasto, bo na dziś mamy marazm. Najlepszym kandydatem, który ma możliwości odsunąć pana Rafała Bruskiego od władzy, jest pan Tomasz Latos.

Zapewnił, że jego wyborcy to rozumieją, a on będzie przekonywał ich w czasie kampanii do zagłosowania na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja wyborcza posła Tomasz Latosa odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 września) w Operze Nova.

jg Autor