Wydarzenia 29 kwi 2020 | kd
Bydgoscy działacze Porozumienia wysyłają ostrzeżenie swojemu liderowi

fot. Anna Kopeć

Regionalni działacze Porozumienia Jarosława Gowina wystosowali apel o jedność obozu Zjednoczonej Prawicy. Dają tym samym jasny sygnał swojemu liderowi, że w wypadku odejścia z obozu rządzącego, mogą się od niego odwrócić.

 „W dobie tak wyjątkowego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego jedność naszej koalicji musi być wartością bardzo ważną. Uważamy, że to najlepsza koalicja rządząca Polską po 1989 roku. Jej rozbicie i przejęcie władzy przez dzisiejszą opozycję miałoby dla Polski katastrofalne skutki”  - czytamy w uchwale Zarządu Okręgu Bydgoskiego Porozumienia Jarosława Gowina.

Zarząd Okręgu Bydgoskiego Porozumienia z niepokojem obserwuje powstające napięcia polityczne wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy w kontekście prowadzonych rozmów lidera naszej Partii Jarosława Gowina z przedstawicielami parlamentarnej opozycji na temat terminów i sposobów przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Rozumiemy, że rozmowy i dialog są w polityce zawsze potrzebne, a w dzisiejszej sytuacji te wartości nabierają szczególnego znaczenia. Uważamy jednak, że warunkiem bezwzględnym do prowadzenia tych działań powinna być gwarancja zachowania całkowitej jedności w obozie Zjednoczonej Prawicy. W dobie tak wyjątkowego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego jedność naszej koalicji musi być wartością bardzo ważną. Uważamy, że to najlepsza koalicja rządząca Polską po 1989 roku. Jej rozbicie i przejęcie władzy przez dzisiejszą opozycję miałoby dla Polski katastrofalne skutki.

Dialog jest potrzebny, ale do niego potrzebny jest partner gotowy na kompromis. Zarząd Okręgu Bydgoskiego Porozumienia po stronie opozycji takiego partnera nie widzi. Uważamy, że odrzucenie wskazanego przez Jarosława Gowina kompromisowego rozwiązania przesunięcia wyborów o 2 lata wraz z dokonaniem korekty w Konstytucji ukazało z całą ostrością, że obozowi opozycji nie zależy, ani na zdrowiu Polaków, ani na walce z gospodarczym kryzysem.

Rekomendujemy zatem zakończenie rozmów i zwracamy się do posłów Porozumienia z apelem o poparcie uzgodnionego w ramach Zjednoczonej Prawicy terminu wyborów.

 

 

źródło: wpolityce.pl

kd Autor