Wydarzenia 20 wrz 2019 | Redaktor

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, bydgoski dziennikarz Gazety Wyborczej w ramach nieformalnego stypendium doradza w Brukseli europosłowi Platformy Obywatelskiej Radosławowi Sikorskiemu.

Według portalu Remigiusz Jaskot doradza europarlamentarzyście. Wirtualnemedia.pl cytują Radosława Sikorskiego:

  • Doradza mi w Parlamencie Europejskim w sprawach technicznych, techniki komunikacji. Jego rola jest uwzględniona w oficjalnym rejestrze PE - informuje nas europoseł. Wyjaśnia też, że „stypendium Sikorskiego” to pomoc dla młodych polskich intelektualistów ustanowiona po to, aby zaznajamiać ich z instytucjami europejskimi. - Reguły tego stypendium są w mojej głowie. Łapią się na nie ludzie 30+, perspektywiczni, piszący o sprawach unijnych i zagranicznych. Przyjeżdżają na sześć miesięcy do Brukseli, aby poznać pracę posła i parlamentu, a zatrudniani są w roli doradcy w biurze poselskim. Opłacani są z budżetu biura - wyjaśnia Radosław Sikorski.

Sam Jaskot chwalił się swoim pobytem w Brukseli na Facebooku:

Poseł zapewnia wirtualnemedia.pl, że „co pół roku będzie zapraszał do Brukseli innego młodego człowieka, by zatrudnić go jako doradcę w biurze”. Agora poinformowała portal, że „wyjazd dziennikarza nie ma związku z pracą w redakcji Gazety Wyborczej”. Według portalu wirtualnemedia.pl, Jaskot wziął półroczny, bezpłatny urlop. Wcześniej przepytywał polityków w ramach projektu „Gdańska 27”.

red

  

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor