Wydarzenia 7 sty 2019 | Redaktor

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. podsumował statystyki pasażerskie za grudzień. Miesiąc zamknął się liczbą równo 30 tysięcy odprawionych pasażerów, co oznacza wzrost o 17,4 proc. w stosunku do grudnia 2017 roku.

Wykonanych zostały 450 operacji, co przekłada się na 27,1 proc. wzrostu w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Cały rok 2018 lotnisko zakończyło  liczbą 413 245 podróżnych i wzrostem o 24 proc. w stosunku do poprzedniego.

Rok 2018 był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy – mówi Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Oddaliśmy pasażerom nowe powierzchnie w terminalu, co zdecydowanie poprawiło jakość obsługi, odprawy, wzrósł poziom bezpieczeństwa. Uruchomione zostały cztery nowe kierunki: dwa rejsowe i dwa wakacyjne – podsumowuje.

Zapowiada także dalsze prace nad infrastrukturą. Lotnisko prowadzi postępowanie w sprawie gruntownej przebudowy i modernizacji parkingu - dzięki niej pasażerowie będą mogli zarezerwować i opłacić postój online. Planowana jest również przebudowa przejścia służbowego i strefy komercyjnej na parterze terminala ogólnodostępnego.

Zarówno nowy system parkingowy, jak i przebudowane wnętrze terminala lotnisko planuje oddać pasażerom na sezon wakacyjny. Władze portu zaznaczają, że w ofercie znajdziemy więcej lotów czarterowych na okres letni niż rok temu. Poza cieszącymi się dużą popularnością lotami do Burgas, Zakynthos, Korfu i Antalyi, w tym roku z Bydgoszczy będzie można polecieć również do Heraklionu i Dubrownika. Korzystając z tego ostatniego połączenia, można również planować urlop w Bośni i Hercegowinie. Wszystkie oferty są dostępne w biurach podróży.


Źródło: Port Lotniczy Bydgoszczy, oprac. red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor