Wydarzenia 4 kwi 2019 | Redaktor
Bydgoszcz z kajakowym rekordem Guinnessa

fot. maczu

Podczas ubiegłorocznej Kayakmanii na Brdzie udało się pobić rekord Guinnessa. Wynik 329 kajaków w paradzie został już oficjalnie uznany.

Bicie rekordu Guinnessa było częścią ubiegłorocznej Kayakmanii (1 września 2018), imprezy organizowanej przez miasto i Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe Binduga. 

By cel został osiągnięty, w paradzie musiało wziąć udział minimum 100 kajaków - tyle (i 200 kamizelek) zapewniło miasto. Już w dniu imprezy nieoficjalnie było wiadomo, że się udało, ale rekord został uznany dopiero teraz. Wynik 329 kajaków trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Impreza nawiązywała  do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości - Brdą popłynęła flotylla biało-czerwonych łódek. W paradzie mogli wziąć udział zarówno doświadczeni, jak i początkujący kajakarze. Trasa nie była wymagająca: wiodła od Wyspy Młyńskiej do hali Łuczniczka, łącznie liczył 1,6 kilometra.

fot. maczu

Honorowy patronat nad ubiegłoroczną Kayakmanią objął Aleksander Doba, podróżnik, który jako pierwszy samotnie przepłynął  kajakiem Ocean Atlantycki. W Bydgoszczy popłynął w kajaku z numerem pierwszym.

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor