Wydarzenia 28 wrz 13:09 | BR
Chciał przekupić policjantów zagraniczną walutą

fot. pixabay

44-letni mężczyzna podczas drogowej kontroli próbował wręczyć policjantom łapówkę. Samochodem ciężarowym kierował pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z mazurskich miejscowości. Okazało się, że kieruje samochodem ciężarowym pod wpływem alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności wyjął z portfela 200 euro i próbował wsunąć jednemu z policjantów banknot do kieszeni. Policjanci stanowczo odmówili przyjęcia pieniędzy.

 

Mężczyzna miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Okazało się, że to nie była jego pierwsza próba wręczenia łapówki. Został aresztowany na okres 3 miesięcy. Postawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nakłaniania funkcjonariuszy do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od czynności służbowych.

 

Za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, aby skłonić go do naruszenia prawa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że przeciw 44-latkowi prowadzono już wcześniej podobne postępowanie, kara może okazać się surowsza.

 

Na podstawie: gizycko.policja.gov.pl

BR

BR Autor

Redaktor